Ósme miejsce TS Basket Gniezno w Finale Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16

2016-05-28

W decydującą fazę weszły rozgrywki trwającego w Gnieźnie ,od środy 25 maja aż do niedzieli 29 maja turnieju w ramach Finału Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16.

Po zakończonych piątkowych meczach grupowych, które wyłoniły czterech półfinalistów z najlepszych  ośmiu drużyn w Polsce biorących udział w gnieźnieńskim finale w tej kategorii wiekowej . Sobota 28 maja była kolejnym dniem zmagań młodych koszykarek w ramach Finału Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16. Oprócz rozegranych w godzinach popołudniowych dwóch meczy półfinałowej w godzinach porannych cztery zespoły, które zajęły w swoich grupach miejsca od 3-4 walczyły o końcowe miejsca od 5 do 8.

W pierwszym spotkaniu sobotnim do rywalizacji pod koszem w gnieźnieńskiej Hali Sportowej Gimnazjum nr 1, przy ul. Świętokrzyskiej, gdzie odbywa się turniej przystąpiły zespoły, które w obu grupach ,,A” i ,,B” zajęły ostatnie czwarte miejsca. W tej dwójce ekip walczących o końcowe miejsca 7-8, w całym turnieju znalazła się drużyna klubu TS Basket Gniezno, który zarazem jest organizatorem tego turnieju a także ekipa koszykarek JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Gnieźnianki, ostatniego występu przed własną publicznością podobnie jak zmagań grupowych, które zakończyły bez zdobyczy punktowej nie wygrywając żadnego spotkania z trzech nie zaliczą z pewnością do udanych. Podopieczne Marka Szczepanowskiego, po raz czwarty po dość słabym występie przed swoją publicznością zapisały na swoim koncie porażkę. ,,Basketki” spotkanie przegrały z drużyną JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, która bezlitośnie wykorzystywała popełniane błędy gnieźnianek w grze pokonując je 56:32 do przerwy 22:18. O porażce gnieźnianek różnicą 20. punktów duży wpływ miała wysoko przegrane kwarta pierwsza w stosunku 4:14 jak i trzecia 2:18. W pozostałych dwóch kwartach drużyna TS Basket, dotrzymywała  wprawdzie kroku  swoim rywalkom wygrywając drugą 14:8 i przegrywając czwartą różnicą sześciu punktów 12:18 było to jednak za mało ażeby wygrać cały mecz. Tym samym drużyna TS Basket Gniezno w Finale Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16, nie wygrywając żadnego swojego spotkania i zakończyła te rozgrywki na ostatnim ósmym miejscu. Zespołowi JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec przypadła w tym przypadku siódma pozycja w całych rozgrywkach.

Skład TS Basket Gniezno wraz z zdobytymi punktami w meczu: Karolin  Draheim 7, Julia Mierzwiak 3, Aleksandra Skubiszyńsk 0, Monika  Pilarska 3, Katarzyna Matysiak 0, Aleksandra Grzechowiak 0, Aleksandra Piasecka 8, Natalia Janiuk 0, Kinga Twardowska 0, Kamila Twardowska 5, Kornelia Florkowska 6, Julia Andrzejewska 0

Zaraz po spotkaniu TS Basket Gniezno i JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, doszło do rywalizacji pod koszem drużyn MKS Kusy Szczecin i Enea AZS Poznań, które walkę stoczyły o końcowe miejsca 5-6 w całym turnieju. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszły koszykarki Kusego Szczecin, które wygrały zdecydowanie to spotkanie z zespołem Eney AZS Poznań w stosunku 106:81 w kwartach 22:23, 28:22, 22:20 i 34:16. Tym samym Kusy Szczecin turniej w Gnieźnie zakończył na piątym miejscu a drużynie Enea AZS Poznań przypadła szósta lokata.

W sobotnie popołudnie rozegrane zostaną również spotkania półfinałowe, z udziałem czterech najlepszych drużyn turnieju, które w swoich grupach zajęły pierwsze oraz drugie miejsca. Półfinały wyłoniły drużyny, które w niedzielę 29 maja zagrają w małym jak i wielkim finale wyłaniając mistrza oraz pierwszego jak i drugiego wicemistrza gnieźnieńskiego Finału Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16. Do ścisłego finału, którego zwycięzca zostanie nowym mistrzem Polski w kategorii U16 awans po sobotnich meczach zapewnili sobie  zespoły MKS-u Widzewa Łódź, który w pierwszym półfinale pokonał zespół MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław 51:46 w kwartach 18:16, 11:12, 12:10 i 10:8. Drugim zespołem, który wystąpi w sobotnim wielkim finale będzie drużyna MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, która po dwóch dogrywkach pokonała w drugim piątkowym półfinale zespół UKS Trójka Żyrardów w stosunku 71;69 w kwartach 14-17 8-19 15-8 19-12 8-8 7-5. W tym przypadku obie pokonane drużyny z sobotnich półfinałów powalczą o pomiędzy sobą o trzecie miejsce w całych rozgrywkach i tytuł drugiego wicemistrza Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16.

29 maja 2016 r. - niedziela - Ostatni dzień Finału Mistrzostw Polski w Koszykówce kobiet U16

10:00 o 3. miejsce
pokonany z półfinału I MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław - pokonany z półfinału II  UKS Trójka Żyrardów

12:30 o 1. miejsce
zwycięzca półfinału I MUKS Widzew Łódź - zwycięzca półfinału II MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski

14:00 uroczyste zakończenie turnieju.