Ostatni sparing Pelikana Niechanowo na remis

2014-08-02

Remisem 2:2 zakończył się ostatni przed ligową inauguracją mecz sparingowy w wykonaniu niechanowskiego Pelikana. Podopieczni Mariusza Bekasa gościli w Słupcy gdzie zmierzyli się z czwartoligowym SKP.

Początek spotkania był wyjątkowo bezbarwny, a żadnej z drużyn nie udało się zagrozić bramce rywala. Dopiero w 15 minucie niechanowian od straty gola uratowała poprzeczka. Kwadrans później arbiter podarował gospodarzom rzut karny, który jednak w bardzo dobrym stylu obronił Damian Zamiar wyczuwając intencje Jakuba Woźniaka W 34 minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Mateusz Roszak dośrodkował z lewej strony boiska, we własnym polu karnym z futbolówką minął się golkiper SKP a do siatki strzałem głową trafił Łukasz Zagdański. W kolejnych minutach gospodarze próbowali odrobić straty, ale doskonale dysponowany był w naszej bramce Damian Zamiar, który wychodził zwycięsko z pojedynków z szybkimi graczami SKP.

Druga część rozpoczęła się od gola wyrównującego. Mateusz Duszyński znalazł się sam na sam z Patrykiem Borowczakiem, jednak lepszy okazał się młody bramkarz Pelikana. Niestety przy dobitce Mateusza Mrozińskiego nasz bramkarz był już bezradny i piłka znalazła się w siatce. Siedem minut potem ponownie na prowadzenie wyszli goście z Niechanowa. Najpierw ładnym strzałem z dystansu popisał się Hubert Oczkowski, piłka odbiła się od słupka i trafiła do Adriana Chopci, który popisał się celną dobitką. W 57 minucie kolejną skuteczną interwencją popisał się Patryk Borowczak, który wygrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Duszyńskim. Ten sam zawodnik poprawił się trzy minuty później kiedy to będąc oko w oko z Borowczakiem nie dał mu szans. Na kwadrans przed końcem spotkania ponownie bliscy zdobycia zwycięskiego gola byli słupeccy zawodnicy ale piłkę po strzale z linii pola karnego na słupek własnej bramki odbił golkiper zielono-czarnych.

Ostatecznie sobotni sparing zakończył się remisem 2:2, a największym jego pozytywem była postawa obu niechanowskich golkiperów. A już za tydzień liga...

Bramki: Łukasz Zagdański (34), Adrian Chopcia (55) - dla Pelikana, Mateusz Mroziński (48), Mateusz Duszyński (60) - dla SKP

"Pelikan": Zamiar (46 Borowczak) - Wojciechowski, Trawiński, Otuszewski, Ciarkowski (68 Siuda) - Kamil Chopcia, Ignasiński, Oczkowski, Roszak, Pawlak (58 Kruczyński) - Zagdański (46 Adrian Chopcia)