Ostatnie mecze drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno sezonu 2014/2015

2015-06-21

W miniony weekend dziewięć z jedenastu drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno, zakończyło rywalizacje piłkarską w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu w sezonie 2014/2015 w rundzie rewanżowej.

Dwa jednak zespoły Mieszka Gniezno, walczące w grupie mistrzowskiej czyli poznańskiej lidze okręgowej B1 juniora młodszego oraz D2 młodzika, dopiero w sobotę 20 czerwca zakończyło swoją rywalizację o punkty ligowe w sezonie 2014/2015.

Finisz rozgrywek okazał się bardzo udany dla obu zespołów młodzieżowych Mieszka Gniezno, gdyż spotkania zakończyły się w obu przypadkach ich zwycięstwami.

Komplet trzech punktów z meczu wyjazdowego w ostatniej kolejce ligowej rundy rewanżowej przywieźli podopieczni Artura Bartkowiak, którzy w ramach rozgrywek poznańskiej ligi okręgowej D2 młodziak grupy mistrzowskiej, w sobotę pokonali zespół Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski w stosunku 3:1 prowadząc z swoim rywalem do przerwy 1:0. Bramkę w pierwszej połowie wyprowadzającą tym samym młodych mieszkowców na prowadzenie 1:0 zdobył Piotr Krupka. Po zmianie stron gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 1:1. Potem za sprawą gola samobójczego jednego z piłkarzy z Grodziska Wielkopolskiego, gnieźnianie ponownie objęli prowadzenie 2:1. Wynik końcowy sobotniego spotkania na 3:1 dla zespołu młodzika Mieszka Gniezno ustalił Stanisław Zbierski.

Podobnie jak zespół młodzików Mieszka Gniezno również z kompletu trzech oczek zdobytych w ostatniej kolejce ligowej cieszyła się drużyna ich starszych kolegów występujących w poznańskiej lidze okręgowej B1 juniora młodszego grupy mistrzowskiej. Podopieczni Dariusza Kuryły w sobotę na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmowali w ostatniej kolejce rundy rewanżowej zespół Orkanu Konarzewo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z grodu Lecha, który pokonał swojego rywala 2:1 prowadząc z nim do przerwy 1:0. Gnieźnianie na prowadzenie 1:0 wyszli w 27 minucie po golu zdobytym przez Jakuba Hoffmanna. Goście jednak do stanu 1:1 doprowadzili w drugiej połowie w  60 minucie. Ostatnie słowo w sobotniej potyczce piłkarskiej należało do mieszkowców, którzy w 70 minucie za sprawa zdobytej bramki przez Adriana Krupkę ustali końcowy wynik meczu na 2:1 dla juniorów młodszych Mieszka Gniezno.

Zwycięstwo juniorów młodszych Mieszka Gniezno nad zespołem z Konarzewa, mogło być jeszcze bardziej okazałe gdyby nie dwie poprzeczki po strzałach Jana Tomaszewskiego i Patryka Dudka.

Teraz oba zespoły będą miały podobnie jak pozostałe Mieszka Gniezno przerwę letnią, po której rozpoczną rywalizację o punkty ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.