Ostatnie piętnaście minut meczu zadecydowało o zwycięstwie e Czarnych Czerniejewo

2015-04-14

Wysokim zwycięstwem zakończyło się w minioną niedzielę 12 kwietnia wyjazdowe spotkanie piłkarzy Czarnych Czerniejewo w poznańskiej klasie A grupy 1.

Tego dnia zespół z Czerniejewa, udał się do Poznania gdzie w ramach trzeciej kolejki rundy rewanżowej sezonu 2014/2015 za przeciwnika miał miejscową drużynę Przemysława. Spotkanie po bezbramkowej pierwszej połowie zakończyło się jednak zwycięstwem zespołu z Czerniejewa, który pokonał niżej notowany zespół w ligowej tabeli w stosunku 6:0. O komplecie trzech punktów  piłkarzy z Czerniejewa wywalczonych nie bez trudu w Poznaniu z miejscową drużyną Przemysława zadecydowała dopiero ostatnie pętanaście minut drugiej połowy spotkania.  Do tego czasu w meczu, który przebiegał pod dyktando zespołu z Czerniejewa piłkarze czerwono-czarnych wprawdzie mięli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki dającej im prowadzenie a najdogodniejsze zmarnowali między innymi Sławomir Staniszewski, Rafał Wawrzyniak czy Norbert Szklarz. Dopiero w 75 minucie spotkania drużyna z Czerniejewa mogła się cieszyć z zdobytego gola oraz prowadzenia 1:0. Pierwszą bramkę jak się później okazało nie ostatnią zdobył Alan Tomaszewski, którego obsłużył Zbigniew Kościański a ten z 10. metra ulokował piłkę po długim słupku w bramce gospodarzy. Nie upłynęły trzy minuty a czerwono-czarni w Poznaniu z miejscowym Przemysławem prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców w drużynie z Czerniejewa w 77 minucie wpisał się Sławomir Staniszewski, który bramkarza gospodarzy pokonał z 7. metra wykorzystując dograną piłkę w pole karne gospodarzy przez Norberta Szklarza. Ten sam zawodnik był autorem kolejnych dwóch bramek dla zespołu z Czerniejewa w 79 oraz 82 minucie, po których czerwono-czarni prowadzili już 4:0. Staniszewski golkipera miejscowych pokonał najpierw w sytuacji sam na sam a trzecią bramkę zapisując na swoim koncie tak zwanego hat-trica zdobył w zamieszaniu w polu karnym Przemysława Poznań. Dwa ostatnie gole, którymi został ustalony końcowy wynik meczu dla Czarnych Czerniejewo na 6:0 zdobył Zbigniew Kościańki. Napastnik czerwono-czarnych bramkę numer pięć zapisał na swoim koncie w 85 minucie wykorzystując długie podanie od swojego  bramkarza Damiana Nowaczyka, po którym piłkę w bramce gospodarzy umieścił strzałem z 16. metra będąc w sytuacji sam na sam z golkiperam Przemysław Poznań. Szósty gol i ostatni w niedzielnym meczu Kościański zdobył po podaniu Alana Tomaszewskiego wzdłuż pola karnego gospodarzy w 89 minucie pakując piłkę do pustej bramki Przemysława Poznań z 5. metra.

Skład Czernych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Dawid Maćkowiak (60’ Zbigniew Kościański), Mateusz Kuliński (46’ Alan Tomaszewski), Kamil Łuczak, Rafał Półtorak, Maciej Bogucki, Wojciech Dederko, Tomasz Winkel, Norbert Szklarz (85’ Patryk Siwka), Rafał Wawrzyniak (80’ Zbigniew Stuczyński), Sławomir Staniszewski

Następne spotkanie zespół z Czerniejewa rozegra już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia podejmując o godzinie 14.00 na własnym boisku zespół Zawiszy Dolsk.

Wyniki 16 kolejki - 11-12 kwietnia
KS Gniezno                    0-3 Wiara Lecha Poznań (wo)
Zawisza Dolsk               0-0 Jurand Koziegłowy
Przemysław Poznań    0-6 Czarni Czerniejewo
Orkan Jarosławiec        4-1 Polonia II Środa Wielkopolska
Clescevia Kleszczewo 2-1 Pogoń Książ Wielkopolski
Las Puszczykowo          2-2 KS Łopuchowo