Ostre strzelanie Fary Pelikan Żydowo w Poznaniu

2018-09-17

Piłkarze Fary Pelikan Żydowo, w zakończonej piątej kolejce ligowej poznańskiej klasy B grupy1, niedzielę 16 września urządzili sobie ostre strzelanie w Poznaniu gromiąc autsajdera ligowej tabeli zespół Jadwiżański KS aż 8:0.

Festiwal strzelecki w zespole z Żydowa, rozpoczął zdobyciem bramki w 7 minucie a co za tym wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0 Maciej Nowicki. Na kolejne celne trafienie w wykonaniu żydowian do bramki swojego niedzielnego rywala trzeba było czekać aż do 31 minuty. Wtedy to Marek Sanok pakując piłkę do bramki gospodarzy podwyższył prowadzenie Fary Pelikan na 2:0. Wynik pierwszej połowy 3:0 dla Fary Pelikan Żydowo ustalił w 37 minucie zdobyciem gola Karol Kowalski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Pozostałe pięć bramek żydowianie zaaplikowali swojemu rywalowi już po przerwie. W 51 minucie drugą bramką a czwartą dla żydowian zdobył Karol Kowalski. Nie upłynęły dwie minuty a  zespół z Żydowa prowadził już 5:0 po golu zdobytym przez Marka Sanoka a po kolejnej zdobytej bramce w 82 minucie przez Nazara Tsepko goście podwyższyli swoje prowadzenie na 6:0. Dwie ostatnie bramki zdobyte w niedzielnym meczu, którymi to Fara Pelikan Żydowo ustaliła końcowy wynik 8:0 były autorstwa grającego trenera żydowian Dawida Gierałki, który celnie do bramki gospodarzy trafiał w 89 i 70 minucie.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Gąciarz, Damian Pankowski (46' Bartosz Kaczmarek), Nazar Tsepko, Karol Kowalski (55' Denis Raczak), Marcin Maciejewski, Adam Macioszek (55' Paweł Rożewski), Krystian Małecki, Maciej Nowicki, Marek Sanok, Karol Stein (60' Dawid Gierałka), Bartosz Wejerowski (46' Bartosz Kaczmarek)