Ostre strzelanie juniora młodszego Mieszka Gniezno!

2018-09-02

W sobotę 1 września, zespół trenera Dariusza Kuryły w ramach rozgrywek II ligi klasy okręgowej juniora młodszego podejmował na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół Concordii Murowana Goślina. Spotkanie, które zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gnieźnian w stosunku 15:1 rozegrane zostało w ramach inauguracji nowego sezonu 2018/2019.

Młodzi mieszkowcy, którzy od samego początku wypracowali sobie zdecydowaną przewagę nad swoimi rówieśnikami z Murowanej Gośliny, ostrze strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęli od 8 minuty, kiedy to po zdobytym golu przez Nikodema Blaszyńskiego z podyktowanego rzutu karnego wyszli na prowadzenie 1;0. W 20 minucie bramkarz gości po raz drugi zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po celnym trafieniu kapitana biało-niebieskich Jakuba Sochy. Nie minęła minuta a w meczu było 3:0 dla młodych gnieźnian po golu zdobytym tym razem przez Adama Waraczyńskiego a czwartą bramkę w 25 minucie zapisał na swoim koncie Dawid Górzyński. Po tym golu gra wprawdzie wyrównała się lecz po kolejnym ataku w 36 minucie podopieczni Dariusza Kuryły, podwyższyli swoje prowadzenie na 5:0 po bramce zdobytej przez kapitana zespołu Jakuba Sochę. I kiedy wydawało się że młodzi gnieźnianie na przerwę będą schodzili bez straty bramkowej w 40 minucie goście zdobyli gola kontaktowego jak się później okazało jedynego w całym meczu. I do szatni był wynik 5:1 dla juniora młodszego Mieszka Gniezno.

Po zmianie stron podopieczni Dariusza Kuryły, kontynuowali swój festiwal strzelecki aplikują swojemu rywalowi kolejne dziewięć goli nie tracą przy okazji już żadnego. I tak w 46 minucie wprowadzony po przerwie do gry Oliwer Eggebrecht, podwyższył prowadzenie swojego zespołu po zdobytej bramce na 6:1. Ten sam zawodnik trzy minuty później zapisał na swoim koncie siódmego gola, a w 54 minucie na 8:1 podwyższył prowadzenie młodych gnieźnian Adam Waraczyński. Kolejne trzy bramki zdobyte w meczu z Concordią Murowana Goślina zapisali na swoim koncie  miedzy innymi : Mikołaj Konieczny (57’), Adam Warczyński (59’),  Oliwer Eggebrecht (63’), Nikodem Blaszyński (65’) i w tym momencie było już 12:1 dla Mieszka. Dwie kolejne bramki w 70 i 74 bramki były ponownie autorstwa Nikodema Blaszyńskiego a wynik końcowy meczu na 15:1 dla Mieszka Gniezno, ustalił w 80 minucie kapitan tego zespołu Jakub Socha. Wynik sobotniego spotkania mógł być jeszcze wyższy gdyby młodzie gnieźnianie mieli lepiej nastrojone celowniki, jednakże niema co narzekać iż jest oni i tak imponujący.

Skład juniora młodszego Mieszka Gniezno: Marcin Garjaciak, Jakub Grajek, Adrian Matewski, Kacper Bubacz, Wiktor Gromadzki, Michał Kowalski, Mikołaj Mroczewski, Jakub Socha, Dawid Górzyński, Mikołaj Konieczny, Adam Waraczyński, Nikodem Blaszyński, Oliwer Eggebrecht, Patryk Rembowicz.

Kolejne spotkanie z rundy jesiennej zespół juniora młodszego Mieszka Gniezno. Rozegra 8 września na wyjeździe kiedy to podejmowany będzie w Poznaniu przez zespół Olimpii.