Ostre strzelanie KS Gniezno w meczu z Przemysławem Poznań

2014-04-05

Po niezbyt udanym początku rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 przez KS Gniezno, występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy A kiedy to biało-czerwoni tylko zremisowali 2:2 z Pogonią Książ Wlkp. na własnym trenie. W drugim meczu tej wiosny podopieczni Piotra Kubalewskiego, znacznie lepiej zaprezentowali się w rywalizacji piłkarskiej z drużyną Przemysława Poznań. W sobotę 5 kwietnia KS Gniezno, na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Armii Poznań, urządził sobie ostre strzelanie pokonując swojego rywala aż 7:1.

Festiwal strzelecki w KS Gniezno, rozpoczął w 15 minucie Patryk Gardynik, który po błędzie bramkarza gospodarzy i celnym trafieniu z 10-tego metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0.  W 30 minucie biało-czerwoni prowadzili z Przemysławem Poznań już 2:0. Bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam lokując piłkę w bramce gospodarzy z 10-tego metra pokonał Jakub Hoffmann. Dziesięć minut później czyli w 40 drużyna z grodu Lecha, zdobyła swoją trzecią bramkę. Tym razem na listę strzelców w zespole biało-czerwonych wpisał się Mariusz Sawicki, pokonując golkipera z Przemysława Poznań  z bliskiej odległości w sytuacji sam na sam po wcześniejszym prostopadłym podaniu piłki od Jakuba Hoffmanna. Prowadzeniem zdecydowanym KS Gniezno w stosunku 3:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu w Poznaniu.

Po zmianie stron gnieźnianie nie zwalniali tępa aplikując swojemu rywalowi kolejne cztery gole przy jednym tylko straconym. W 50 minucie po podaniu piłki od Bartosza Kapsy czwartego gola dla KS Gniezno zdobył Jakub Hoffmann. Dziesięć minut później biało-czerwoni prowadzili już 5:0. Po raz kolejny na listę strzelców w zespole z grodu Lecha wpisał się Jakub Hoffmann wykorzystując dograną piłkę w pole karne gospodarzy przez Mariusza Sawickiego. Była to trzecia bramka zdobyta przez popularnego ,,Zenka” w całym meczu. W 70 minucie meczu Przemysław Poznań, zdobył bramkę honorową, którą zmniejszył prowadzenie KS Gniezno do 5:1. Ostatnie słowo w sobotnim meczu należało jednak do podopiecznych Piotra Kubalewskiego, którzy zdobywając dwie bramki ustalili końcowy wynik meczu na 7:1. W 80 minucie szóstą bramkę dla biało-czerwonych, zdobył Mariusz Sawicki, który zresztą był autorem ostatniego siódmego gola wykorzystując podyktowany rzut karny w 85 minucie po wcześniejszym faulu na Adamie Niedzielskim.

Skład KS Gniezno: Michał Przybylski, Szymon Zygaj, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubaleski, Adam Niedzielski, Jakub Hoffmann (70’ Patryk Błaszak), Piotr Gardynik (75’ Michał Michalski), Bartosz Kapsa, Mariusz Majewski, Patryk Tomczak (60’ Mateusz Staniszewski), Mariusz Sawicki.

Kolejne spotkanie KS Gniezno, rozegra dopiero 19 kwietnia kiedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmowany będzie w Czerniejewie przez miejscowy zespół Czarnych. Mecz z 13 kwietnia kiedy to KS Gniezno miał podejmować u siebie zespół Concordii Murowana Goślina został przełożony na 1 maja.