Ostre strzelanie KS Gniezno w meczu z Zawiszą Dolsk

2013-11-11

Bardzo mocnym akcentem rundę jesienną nowego sezonu 2013/2014 zakończyli w poznańskiej klasie A grupie 1 piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 10 listopada w trzynastej kolejce ligowej podopieczni Piotra Kubalewskiego podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie ekipę Zawiszy Dolsk. Trzynastka okazała się bardzo szczęśliwa do beniaminka tych rozgrywek gdyż biało-czerwoni w ostatnim meczu rundy sezonu zasadniczej urządzili sobie ostre strzelanie gromiąc swojego rywala aż 7:2.

Podopieczni Piotra Kubalewskiego ostre strzelanie na bramkę Zawiszy Dolsk rozpoczęli już w 5 minucie pierwszej połowy, która zresztą zakończyła się  zdecydowanym prowadzeniem KS Gniezno w stosunku 3:1. Gola dającego prowadzenie w meczu 1:0 ekipie biało-czerwonych zdobył strzałem z rzutu wolnego Adam Niedzielski posyłając piłkę wprost do bramki Dolska z ostrego konta po wcześniejszym faulu na Mariuszu Sawickim. W 21 minucie KS Gniezno prowadził w meczu już 2:0. Tym razem bramkarza gości Krzysztofa Grzesiaka strzałem z głowy z najbliższej odległości po egzekwowanym rzucie wolnym z 25 metra po wcześniejszym faulu na Piotrze Kubalewskim, który wykonywał Adam Niedzielski pokonał Jakub Hoffmann. Przy stanie 2:0 dla KS Gniezno gościom udało się zmniejszyć prowadzenie biało-czerwonych do 2:1 poprzez zdobycie bramki kontaktowej w 29 minucie, której autorem w ekipie z Dolska okazał się  Marcin Skotarczak. W 44 minucie KS Gniezno jednak prowadził ponownie w meczu dwoma golami. Trzciną bramkę dla biało-czerwonych na swoim koncie zapisał grający trener Piotr Kubalewski dobijając piłkę do pustej bramki, która spadała mu wprost pod nogi na 8-mym metrze, po wcześniejszej interwencji golkipera gości broniącego strzał Mariusza Sawickiego z ostrego kąta.

W drugich czterdziestu pięciu minutach KS Gniezno, nadal kontynuował festiwal strzelecki na boisku przy Strumykowej, aplikując drużynie z Dolska kolejne cztery gole a mogło być ich znacznie więcej i tracąc przy okazji tylko jednego. Czwartą bramkę podwyższającą prowadzenie KS Gniezno 4:1 zaraz po wznowieniu gry w 50 minucie meczu zdobył grający trener Piotr Kubalewski. Obrońca biało-czerwonych golkipera z Dolska – Krzysztofa Grzesiaka pokonał  strzałem z 11-go metra po wcześniejszy dograniu piłki przez Jakuba Hoffmanna. Dziesięć minut później została zdobyta piąta bramka dla KS Gniezno. Tym razem golkipera przyjezdnych pokonał Jakub Hoffmann strzałem z 18-tego, którego celnym podaniem na wolne pole obsłużył Piotr Kubalewski. W 72 minucie przy prowadzeniu KS Gniezno 5:1, drugą bramkę zdobyli piłkarze z Dolska. Golkipera biało-czerwonych – Dawida Kasprzyka pokonał Hubert Stawecki. W 88 minucie wszystko jednak wróciło do normy gdyż kolejne dwie bramki na swoim koncie zapisali biało-czerwoni. Szóstego gola strzelił Rafał Mucha a w doliczonym czasie gry w 91 minucie wynik meczu na 7:2 ustalił dla KS Gniezno - Mikołaj Bereźnicki pokonując bramkarza z Dolska strzałem z głowy po dograniu piłki przez Krzysztofa Kubalewskiego. Wynik końcowy meczu mógł być jeszcze okazały a spotkanie mogłoby się zakończyć wynikiem nawet dwucyfrowym gdyby w pierwszej jak i drugiej części meczu sytuacje stu procentowe na bramki potrafili jeszcze zamienić Mariusz Sawicki czy Jakub Hoffmann.

Ostatecznie KS Gniezno rundę jesienna nowego sezonu 2013/2014 jako beniaminek rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 zakończył na wysokim miejscu bo drugim z zdobytymi w 13-tu meczach aż 30 punktami co jest bardzo dobrym wynikiem tego zespołu. Na prowadzeniu Concordia Murowana Goślina z 34 oczkami a trzeci miejsce w tabeli zajmuje drużyna Wiary Lecha Poznań z 30 punktami.

Skład KS Gniezno: Dawid Kasprzyk, Kamil Dolata, Mikołaj Bereźnicki,  Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Adam Niedzielski, Adam Paluch, Piotr Kubalewski, Patryk Tomczak, Jakub Hoffmann, Mariusz Sawicki, Oskar Stankowiak, Dawid Gąsiorowski, Rafał Mucha, Mateusz Staniszewski, Patryk Gardynik, Dariusz Szykowny, Konrad Popek.

Wyniki 13 kolejki - 9-10 listopada
Wiara Lecha Poznań            4-2     Polonia II Środa Wielkopolska
Orkan Jarosławiec                6-1     SKS 13 Poznań
Orkan Działyń                        2-4     Czarni Czerniejewo
Maratończyk Brzeźno            1-4     Concordia Murowana Goślina
LKS Kicin                                1-0     Przemysław Poznań
KS Gniezno                             7-2     Zawisza Dolsk