Ostre strzelanie Łopuchowa w Kiszkowie

2021-05-23

W niedzielę 23 maja do Kiszkowa zawitała druga siła wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 drużyna KS 1999 Łopuchowo, ażeby w 18 kolejce ligowej sprawdzić umiejętności piłkarskie miejscowej Wełnianki.

Był to prawdziwy test umiejętności Wełnianki Kiszkowo w kontekście  zeszłotygodniowej wysokiej porażka wyjazdowej z Tarnowie z miejscową ekipą Tornada w stosunku 5:2.  Przed niedzielnym meczu sympatycy zespołu z Kiszkowa, zadawali sobie pytanie czy porażka w Tarnowie był to tylko wypadek przy pracy Wełnianki. Obawy niestety się sprawdziły gdyż wicelider tabeli drużyna z Łopuchowa, postawiła twarde warunki Wełniance Kiszkowo urządzając na ich terenie ostre strzelanie a co za tym idzie wygrywając mecz zdecydowanie aż 6:3.

Goście z Łopuchowa, na prowadzenie 1:0 wyszli już w 9 minucie po golu zdobytym przez Mirosława Wieczorka. W pierwszej połowie obu drużyną nie udało się zdobyć bramki i KS 1999 Łopuchowo do szatni schodził prowadząc skromnie 1:0. Ostre strzelanie łopuchowianie  rozpoczęli się na początku drugiej połowy niedzielnego meczu. W 46 minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0 po golu Krystiana Tarnowskiego. Osiem minut później czyli w 54 minucie zespół z Łopuchowa prowadził już 3:0 po kolejnym golu zdobytym przez Krystiana Tarnowskiego. Gospodarze na stracone trzy bramki odpowiedzieli golem kontaktowym w 64 minucie. Bramkę zdobył Krzysztof Podlewski zmniejszając nią prowadzenie gości do 3:1. Riposta łopuchowian była wręcz natychmiastowa. W 68 minucie gola numer cztery zapisał na swoim koncie Krzysztof Ignasiak i Łopuchowo prowadziło 4:1. Kolejne dwa gole były autorstwa piłkarzy Wełnianki Kiszkowo. Oba na swoim koncie zapisał w 74 i 77 minucie Krzysztof Podlewski a że była to trzecia bramka zdobyta przez kiszkowianina tym samym ustrzelił on w niedzielnym spotkaniu hat tricka. Po tych dwóch bramkach Wełnianki Kiszkowo podopieczni Łukasza Tymoteusza przegrywali jedną bramką 3:4. I kiedy wydawało się że kiszkowianie mogą sprawić sporą niespodziankę swoim kibicom doprowadzając do remisu a nawet go wygrywając. Drużyna KS 1999 Łopuchowo, w końcowych minutach zadała decydujący cios Wełniance Kiszkowo aplikując dwa gole. W 81 minucie bramkę numer pięć zapisał na swoim koncie w ekipie przyjezdnych Adrian Żołdak, który w doliczonym czasie gry 90+5 ustalił końcowy wynik dla KS 1999 Łopuchowa na  6:3.

Kolejny mecz Wełnianka Kiszkowo rozegra 30 maja na wyjeździe gdzie o godzinie 15.00 podejmowany będzie przez zespół  Patriota Mieścisko.

Skład  Wełnianki Kiszkowo: Piotr Kwaśniewski (46' Przemysław Łenc), Hubert Todorowski (80' Bartosz Krzyżanowski), Bartłomiej Występski (75' Andrzej Kwaśniewski), Maciej Występski, Krzysztof Podlewski, Kamil Kupidura, Mateusz Krawczyk, Eryk Charliński (46' Cezary Stróżyk), Kacper Ostojewski, Kamil Kasprzak, Patryk Błachowiak (65' Kamil Balicki)