Ostre strzelanie piłkarzy Czarnych Czerniejewo w Jarosławcu

2014-06-16

Mocnym akcentem zakończyli rundę rewanżową sezonu 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo. W niedzielę 15 czerwca podopieczni Marka Gierałki udali się do Jarosławca gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Orkanu. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Czerniejewa, który pokonał drużynę z Jarosławca w stosunku 6:3.

Festiwal strzelecki w ostatnim meczu rundy rewanżowej, którym zespół Czarnych Czerniejewo zakończył oficjalnie sezon 2013/2014 rozpoczął Alan Tomaszewski. Pomocnik z Czerniejewa swój zespół na prowadzenie 1:0 wyprowadził już w 3 minucie, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał z 5-tego metra umieszczając piłkę w jego bramce po krótkim rogu po wcześniejszy dograniu jej wzdłuż bramki Orkanu Jarosławca w wykonaniu Michała Goździewskiego. W 15 minucie podopieczni Marka Gierałki, prowadzili z gospodarzami meczu 2:0. Na listę strzelców w zespole z Czerniejewa wpisał się Michał Goździewski, który po minięciu trzech zawodników z Jarosławca strzałem z 12-tego metra umieścił piłkę w bramce gospodarzy przy słupku. Trzeci gol i ostatni w pierwszej części meczu, która zresztą zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem drużyny z Czerniejewa w stosunku 3:0 został zdobyty w 30 minucie. Bramkę na swoim koncie w zespole Czarnych, zapisał Zbigniew Kościański pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z 7-go metra po długim podaniu od Jakuba Maćkowiaka.

Po zmianie stron, do głosu doszli gospodarze niedzielnego meczu zdobywając na początku drugiej połowy meczu dwie bramki z rzędu, przez co zmniejszyli oni prowadzenie drużyny z Czerniejewa do 3:2. Pierwszy gol drużyna z Jarosławca zdobyła w 50 minucie z kolei drugiego strzeliła w 60 minucie. W obu przypadkach z dobrej strony pokazał się bramkarza z Czerniejewa – Piotr Rzepczyński, broniąc w pierwszej frazie strzały piłkarzy z Jarosławca lecz przy dobitkach był już bezradny. Po stracie dwóch z rzędu goli drużyna z Czerniejewa szybko się jednak otrząsnęła i już w 67 minucie zdobyła swoją czwartą bramkę. Po długim podaniu piłki od Michała Goździewskiego, piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Zbigniew Kościański i po minięciu obrońcy oraz interweniującego bramkarza gospodarzy napastnik Czarnym Czerniejewo umieścił futbolówkę w pustej bramce Jarosławca strzałem z 8-go metra. Od 72 minuty gospodarze spotkanie niedzielne kończyli w dziesiątkę co miało też duży wpływ na końcowy wynik meczu. Plac gry bowiem musiał opuścił jeden z piłkarzy drużyny Jarosławca, który został ukarany czerwoną kartką przez sędziego prowadzącego ten mecz za uderzenie z łokcia w twarz Patryka Kusego. Brak jednego zawodnika na boisku w zespole gospodarzy drużyna z Czerniejewa, wykorzystała w pełni aplikując swojemu rywalowi dwa gole przy jednym straconym w 75 minucie, po którym prowadziła z zespołem Jarosławca w stosunku 4:2. Na listę  strzelców w drużynie z Czerniejew, w końcówce meczu wpisał się dwukrotnie Zbigniew Kościański pokonując golkipera gospodarzy najpierw w 80 minucie, kiedy to wykorzystał podanie od Michała Goździewskiego, po którym umieścił piłkę po długim słupku w bramce gospodarzy. Po ponownym podaniu od popularnego ,,Goździka” trzecią bramkę w meczu ustrzelając tym samym hattricka a szóstą dla swojego zespołu  Zbigniew Kościański zdobył w 90 minucie pokonując bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam z 10-go metra. Ostatecznie spotkanie w Jarosławcu zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo w stosunku 6:3. Było  to ostatnie spotkanie ligowe jakie zespół z Czerniejewa rozegrał w sezonie 2013/204 w poznańskiej klasie A grupie 1. Podopieczni Marka Gierałki wprawdzie w niedzielę 22 czerwca mięli rozegrać jeszcze jeden mecz w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego goszcząc u siebie zespół  Orkanu Działyń. Do tego meczu jednak nie dojdzie z powodu wycofania przez wydział gier Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, z rozgrywek sezonu 2013/2014  po 24-tej kolejce zespołu z Działania za trzykrotne nie przystąpienie do zawodów. W tym układzie drużynie z Czerniejewa przyznano punkty bez gry czyli walkower 3:0.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Krzysztof Bartkowiak, Maciej Bogucki, Bartosz Kozioł (46’ Mikołaj Krygier), Patryk Kusy, Alan Tomaszewski (89’ Zbigniew Bartkowiak), Michał Goździewski, Zbigniew Kościański