Ostre strzelanie przy Strumykowej juniorów starszych Mieszka Gniezno!

2016-08-24

Trzecie spotkanie nowego sezonu 2016/2017 ma już za sobą drużyna juniora starszego Mieszka Gniezno, w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej A 1 juniora.

Po wygranym meczu przez biało-niebieskich na własnym trenie na inaugurację nowego sezonu z Liderem Swarzędz w stosunku 3:0 i wyjazdowej porażce z Lechem II Poznań w stosunku 5:0. W środę 24 sierpnia juniorzy starsi Mieszka Gniezno, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej, podejmowali w trzecim już meczu nowego sezonu 2016/2017 w słoneczne popołudnie zespół KS Canarinhos Skórzewo. Gnieźnianie urządzili sobie pod nieobecność swojego szkoleniowca Przemysława Urbanika, przebywającego w tym czasie na obozie na Ustce z jedną z grup młodzieżowych Mieszka Gniezno, ostre strzelenie ogrywając zdecydowanie swojego przeciwnika aż 7:3 prowadząc z nim do przerwy 4:1. Gnieźnianie prowadzenie 1:0 w środowym meczu objęli bardzo szybko bo już w 6 minucie. Wynik spotkania dla biało-niebieskich otworzył zdobywając gola Tomasz Kaźmierczak. W 15 minucie było już 2:0 dla mieszkowców a to za sprawą zdobytej bramki przez Mikołaja Danelewicza, przy której asystę zapisał na swoim koncie Tomasz Kaźmierczak. Cztery minuty później goście w 19 minucie zdobyli gola kontaktowego zmniejszając prowadzenie Mieszka Gniezno do 2:1. Odpowiedź gnieźnian na straconą bramkę była wręcz natychmiastowa gdyż w 25 minucie było już 3:1 dla juniorów Mieszka Gniezno, za sprawą zdobytej bramki przez Jakuba Hoffmanna. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa dla gnieźnian w końcówce dorzucili oni czwartego gola, po którym schodzili do szatni prowadząc zdecydowanie z drużyną z Skórzewa w stosunku 4:1. Autorem czwartego celnego trafienia do bramki gości okazał się w zespole biało- niebieskich Mikołaj Danielewicz.

Po zmianie stron gnieźnianie mający zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem nie zwolnili tempa w zdobywaniu kolejnych bramek, bowiem zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne trzy gole tracąc przy okazji dwa. Nim jednak doszło do strzelonych kolejnych goli przez gnieźnian to w 55 minucie goście z Skórzewa zdobyli drugą bramkę, po której juniorzy starsi Mieszka Gniezno prowadzili już tylko 4:2. Na odpowiedź gnieźnian na straconego gola z początku drugie połowy nie dane było długo czekać. W 65 minucie i faulu na Jakubie Hoffmanie, bramkarza gości z podyktowanego rzutu karnego pokonał Mikołaj Danielewicz, zdobywając tym samym dla biało-niebieskich gola numer pięć.  Minutę zaraz po wznowieniu gry czyli w 66 minucie padła szósta bramka dla gnieźnian, po której prowadzili oni z przyjezdnymi już 6:2. Tym razem na listę strzelców w ekipie biało-niebieskich wpisał się Jakub Hoffmann, umieszczając piłkę w bramce Skórzewa strzałem z 16 metra. W 73 minucie padała ostatnia bramka dla gości, którą po raz trzeci zmniejszyli oni prowadzenie drużyny juniorów starszych Mieszka Gniezno do 6:3. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się środowe spotkanie. W 85 minucie Jakub Hofman zdobył ostatnią bramkę dla gnieźnian, którą ustalił tym samym końcowy wynik meczu 7:3 dla drużyny juniorów Mieszka Gniezno.
Na koniec należy nadmienić że po trzy gole w środowym meczu na swoim koncie zapisali Jakub Hoffmann i Mikołaj Danielewicz, czym ustrzelili oni przysłowiowego hat-tricka.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Kamil Łuszczyński, Adrian Franczak, Patryk Dudek, Jakub Hoffmann, Adrian Krupka, Mikołaj Danielewicz, Dawid Połatyński, Tomasz Kaqźmierczak, Paweł Siwka, Szymon Przybylski, Adrian Kiełpiński,

Rezerwa: Piotr Kaźmierczak, Dominik Andrzejewski, Jakub Olejniczak, Radosław Śmigowski, Maksymilian Sikorski, Łukasz Pałasz.

Kolejnym rywalem juniorów starszych Mieszka Gniezno, w czwartym meczu nowego sezonu 2016/2017 będzie ekipa Kotwicy Kórnik. Do tego meczu dojdzie w Kórniku w sobotę 27 sierpnia o godzinie 11.00