Ostre strzelanie w derbach Zjednoczonych Trzemeszno

2016-11-11

W piątek 11 listopada w dzień Święta Niepodległości w Trzemesznie w ramach XIV kolejki ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód doszło do pojedynku derbowego szczebla powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia zespół z grodu Kilińskiego, w przedostatnim spotkaniu z rundy sezonu zasadniczego 2016/2017 podejmował autsajdera swojej grupy zespół Pelikana Niechanowo. Dla obu zespołów nie były to pierwsze pojedynki derbowe na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego rozegrane w trwającym jeszcze  sezonie 2016/2017 w tej kasie piłkarskiej.  Zjednoczeni Trzemeszno w ostatnim czasie zremisowali 1:1 i podzielili się punktami w ligowej tabeli w meczu wyjazdowym z Mieszkiem Gniezno jak również na wyjeździe ulegli w Witkowie miejscowej Victorii w stosunku 2:1. Pelikan Niechanowo uległ zaś na własnym trenie Mieszku Gniezno w stosunku 2:1 jak również przegrał spotkanie wyjazdowe w Witkowie z miejscową Vitcovia w stosunku 4:0.

Co do pojedynki derbowego to jeszcze przed jego rozegraniem faworytem tej potyczki byli piłkarze z Trzemeszna zajmujący wyższą zdecydowane pozycje w ligowej tabeli od swojego rywala oraz grający na własnym trenie i przed własną publiczności. Trzemesznianie atut własnego boiska wykorzystali w stu procentach pokonując ostatni zespół w ligowej tabeli, który nie zdobył jeszcze w sezonie 2016/2017 żadnego punktu w stosunku aż 6:0. Wynik piątkowej potyczki piłkarskiej przez zespół prowadzony przez Mikołaja Tarczyńskiego został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Festiwal strzelecki wśród Zjednoczonych Trzemeszno rozpoczął w 14 minucie Adam Niedzielski, po którego zdobytym golu miejscowi wyszli na prowadzenie 1:0. W 18 minucie było już 2:0 dla zespołu z Trzemeszna. Tym razem na listę strzelców swojego zespołu wpisał się Kamil Wysocki, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki niechanowian w 26 minucie czym podwyższył prowadzenie trzemesznian na 3:0. Po półgodzinie gry było już 4:0 dla Zjednoczonych Trzemeszno. Drugiego gola przy swoim nazwisku zapisał strzelec pierwszej bramki Adam Niedzielski, który golkipera gości pokonał w sytuacji sam na sam. Dziesięć minut po zdobyciu czwartego gola czyli w 40 minucie piłka po uderzeniu Dawida Ciążyńskiego z bliskiej odległości po raz piaty znalazła drogę do bramki przyjezdnych. W tym momencie było 5:0 dla Zjednoczonych Trzemeszno. Wynik pierwszej części meczu a co za tym idzie całego spotkania ustalił w 42 minucie zdobyciem szóstego gola Adam Niedzielski, który tym samym ustrzelił w piątkowym spotkaniu popularnego hat-tricka. W drugie połowie obu drużynom nie udało się stworzyć a co za tym idzie strzelić bramek i wynik meczu w tym przypadku nie uległ już zmianie. Co do drużyny z Niechanowo, to w przekroju całego spotkania tylko raz piłkarze tej drużyny zagrozili bramce Zjednoczonych Trzemeszno, co było zbyt mało ażeby przy tak wymagającym przeciwniku zdobyć choćby gola kontaktowego.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Mikołaj Humański, Grzegorz Meller, Tobiasz Bartkowski, Hubert Siwa, Damian Malczewski, Dawid Ciążyński, Szymon Meller, Kamil Wysocki, Konrad Nadolny (62’ Eryk Grzegorski) Adam Niedzielski.

Drużyny z poznańskiej okręgówki w niedzielę 13 listopada, zakończa rundę sezony zasadniczego rozgrywając ostatnie mecze ligowe przed przerwą zimowa. Nie dotyczy to jednak zespołu Zjednoczonych Trzemeszno, który mecz ostatniej XV kolejki ligowej rozegra na wiosnę 2017 roku z drużyna Orkanu Konarzewo, która poprosiła o jego przesuniecie właśnie na drugi rok.