Ostre strzelanie w Nekli. Czerni Czerniejewo wygrywają jedną bramką z miejscowym Płomieniem

2020-07-15

W wtorkowe popołudnie zespół Czarnych Czerniejewo, przygotowujący się do nowego sezonu w wielkopolskiej V lidze w Nekli zmierzył się drugi raz w ramach przygotowań letnich z ekipą Płomienia.

Przypomnijmy iż pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w Psarach Polskich w dniu 22 czerwca zakończyło się wynikiem 3:3, po pościgu Płomienia Nekla w drugiej połowie. We wtorek gospodarze również musieli odrabiać straty. Tym razem nie udało się dogonić rywali i Płomień uległ jedną bramką przegrywając spotkanie 5:6. Niecodzienny jest rezultat tego spotkania, przypominający te widniejące na tablicach wyników przy hokejowej tafli.

Festiwal strzelecki w piątym meczu kontrolnym czerwono-czarni rozpoczęli w 20 minucie pierwszej połowy. Gola bezpośrednio z egzekwowanego rzutu rożnego zdobył dla zespołu z Czerniejewa - Mateusz Goździaszek  dając tym samym prowadzenie zespołowi z Czarnych 1:0. Osiem minut później podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, zdobyciem drugiego gola podwyższyli swoje prowadzenie do 2:0. Na listę strzelców wpisał się tym razem w ekipie czerwono-czarnych Piotr Cyrulewski lokując piłkę w bramce swojego rywala po uderzeniu jej z 14 metra po długim słupku. Goście na stracone dwie bramki odpowiedzieli jednym celnym trafieniem. Gola kontaktowego na 2:1 dla Czarnych Czerniejewo, zdobył w 30 minucie Matysiak. W 35 minucie grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki zdobył bramkę dla swojej drużyny na 3:1 a w 40 minucie po kolejnym zdobytym golu ustalił wynik pierwszej połowy na 4:2 dla zespołu z Czerniejewa. Po zmianie stron gospodarze rozpoczęli pościg za zespołem Czarnych Czerniejewo, zdobywając zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie dwa gole, którymi zmniejszyli prowadzenie gości do 4:3. Bramki dla Płonienia Nekla zdobywali w 50 minucie Janicki a w 55 minucie Maciejewski. W 65 minucie czerwono-czarni, ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5:3. Tym razem bramkarza z Nekli strzałem z egzekwowanego rzutu wolnego z odległości 17 metra pokonał Jakub Cierpiszewski, Dziesięć minut później było już 6:3 dla Czarnych. Autorem gola numer sześć w ekipie czerwono-czarnych okazał się Maciej Lisiecki, którego było to trzecie celne trafienie do bramki swojego rywala, którym to ustrzelił we wtorkowym meczu popularnego hat tricka. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie. Gospodarze w ostatnich minutach zdobyli dwa gole , którymi to ustalili końcowy wynik spotkania kontrolnego 6:5 dla Czarnych Czerniejewo. Na listę strzelców w ekipie Płomienia Nekla wpisali się miedzy innymi w 80 minucie Maciejewski oraz w 88 minucie Łuczak.

A już w piątek 17 lipca zespół z Czerniejewa, rozegra kolejny swój mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem czerwono-czarnych będzie ekipa LKS Bobrówka występująca w klasie okręgowej.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Krzysztof Przybylski, Jakub Cierpiszewski, Mateusz Kuliński, Piotr Cyrulewski, Bartosz Kozioł, Rafał Wawrzyniak, Testowany1, Maciej Matuszak, Mateusz Goździaszek, Maciej Lisiecki, Testowany2.