Ostre strzelanie w Żydowie!

2016-09-14

Aż dziewięć goli przy żadnym straconym to bilans Fary Pelikan Żydowo, w zakończonym środowym meczu 14 września, w ramach IV kolejki ligowej poznańskiej klasy B grupy 1.

Podopieczni Bogdana Kozłowskiego tak okazałe zwycięstwo i to na własnym trenie odnieśli nad ostatnim zespołem w ligowej tabeli Jadwiżańki KS Poznań, który w pierwszych dwóch kolejkach stracił aż 57 goli przegrywając z Meblorzem Swarzędz aż 27:0 i IKP Olimpia Poznań w stosunku 30:0. Żydowianie ostre strzelanie rozpoczęli w 13 minucie, kiedy to zespół na prowadzenie 1:0 wyprowadził Karol Niemczewski. W 28 minucie żydowianie prowadzili już 2:0 po golu zdobytym po indywidualnej akcji Dawida Łuckiego. Trzecią bramkę na swoim koncie zapisał w 37 minucie Bartosz Wejerowski, pokonując bramkarza gości uderzeniem z 7 metra z głowy po wcześniejszym wykonywanym rzucie rożnym przez Dawida Łuckiego. Tuż przed zejściem do szatni żydowianie zaaplikowali swojemu rywalowi jeszcze dwa gole ustalając tym samym wynik pierwszej połowy 5:0 dla Fary Pelikan. W 40 minucie czwartą bramkę dla miejscowych zdobył Dawid Łucki a w 45 minucie piątego gola dorzucił Dawid Różewski. Po zmianie stron żydowianie nie zwalniali tępa w zdobywaniu kolejnych bramek. Ogółem strzelili ich cztery przy żadnej straconej. Trzy celne trafienia z rzędu zapisał na swoim koncie wykręcając tym samym popularnego hat-tricka w ekipie Żydowa wprowadzony do gry w 60 minucie Przemysław Gronek, który na placu gry zastąpił Dawida Różewskiego. Gronek trzy bramki z rzędu podwyższając prowadzenie swojej drużyny do 8:0 zdobył w 75, 77 oraz 85 minucie meczu. Wynik końcowy spotkania na 9:0 dla Fary Pelikan Żydowo, ustalił natomiast w 88 minucie Alan Piechowiak.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Dariusz Florek (30’ Przemysław Różański), Dawid Sowiński, Krystian Małecki, Bartosz Wejerowski, Michał Kasprzak, Bartosz |Kaczmarek, Dawid Maćkowiak, Dawid Łucki (75’ Alan Piechowiak), Karol Niemczewski, Dawid Różewski (60’ Przemysław Gronek), Krzysztof Lewandowski

A już w sobotę 17 września zespół z Żydowo, czekają wyjazdowe derby powiatu gnieźnieńskiego, w których podopieczni Bogdana Kozłowskiego podejmowani będą o godzinie 16.00 przez Lechitę Kłecko.