Ostrów pokonany. Basketki w ćwierćfinale MP!

2023-01-14

Po ciekawym meczu koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno pokonały w sobotę, 14 stycznia w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty KS Basket Ostrovię Ostrów Wielkopolski i tym samym zapewniły sobie awans do ćwierćfinału MP, w którym co całkiem możliwe, wystąpią już z Nadią Wiśniewską w składzie.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Julia Kosmecka. W 3 minucie, po trafieniu Julii Kozyry Basketki prowadziły 6:2. W 5 minucie 2/2 z rzutów osobistych wykorzystała Julia Kosmecka i było 10:4 dla TS Basket Gniezno. Minutę później, po podaniu Olgi Wygryz, punkty  dla TS Basket zdobyła Julia Kozyra. Dalszy fragment to lepsza gra ostrowianek, które zmniejszyły dystans do dwóch punktów (12:14). Później jednak Basketki uporządkowały grę i po pierwszej kwarcie prowadziły 24:14.

Druga odsłona rozpoczęła się od  trafienia Kariny Daniuk. Po trzech minutach, Basketki prowadziły już 31:16. W 5 minucie, punkty dla gnieźnianek zdobyła Natalia Kacprowska. W 7 minucie, kilka punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Ostrovii. W 8 minucie, za trzy punkty trafiła Olga Wygryz. Minutę później, po ładnej akcji, punkty trafiły na konto Ostrovii. Po pierwszej połowie koszykarki z Gniezna prowadziły 40:32.

Trzecia część gry zaczęła się od punktów ostrowianek, które szybko doprowadziły do remisu. W 4 minucie, „trójkę” trafiła Julia Kosmecka i Basketki prowadziły 45:42. Minutę później, za trzy trafiła również Karina Daniuk. Po sześciu minutach, gnieźnianki prowadziły 48:44. W 7 minucie, „trójkę” trafiła Natalia Kacprowska. W odpowiedzi kilka punktów z rzędu zdobyły ostrowianki, które na dwie minuty przed końcem kwarty przegrywały 49:51. Po trzech odsłonach było już jednak 55:52 dla Ostrovii.

W 2 minucie czwartej kwarty, po ładnej akcji Basketek, punkty zdobyła Olga Wygryz. Minutę później, trafienie dla gnieźnianek zaliczyła Julia Kozyra. W 5 minucie, punkty dla TS Basket zdobyła Karina Daniuk i było 63:62 dla gospodyń. Minutę później, ta sama zawodniczka trafiła za trzy punkty. Na niecałe trzy minuty przed końcową syreną, Basketki prowadziły już 71:62. Ostatecznie koszykarki TS Basket Gniezno wygrały z Basket Ostrovią Ostrów Wielkopolski 76:68 i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski!

- Tak jak wynik wskazuje. mecz jest wygrany. To nam daje już awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Wyszło tutaj parę błędów, zwłaszcza błędów w podaniach i braku współpracy w obronie co spowodowało, że Ostrów zaczął nas doganiać i były momenty, że wyszedł nawet na prowadzenie, ale po paru słowach co należy poprawić, dziewczyny zrobiły to, z czego jestem zadowolony. Nadia ma kontuzję dość poważną, ale jest szansa, że po feriach wróci na parkiet i pomoże nam w ćwierćfinale.-powiedział po meczu trener TS Basket Gniezno, Andrzej Drygała.

TS Basket Gniezno – KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. 76:68  (24:14, 16:18, 12:23, 24:13)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Daniuk 26, Kacprowska 12, Kozyra 12,  Kosmecka 11, Święszkowska 5, Wygryz 5, Manuszak 3, Nowicka 2, Kaczmarek, Kierzkowska, Chełminiak.

KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp.: Kunicka 18, Kisielewska 12, Olejnik 10, Orchowska 8, Jaworska 5, Dusza 5, Grodzka 4, Kurczaba 3, Klupś 3, Wojtysiak, Kobylańska, Stodziesz.

Łukasz Gadek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ