Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym WAJM 2016 zakończone !

2016-09-19

Coroczne Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym 3 raz z rzędu zorganizowała Gnieźnieńska Akademia Tenisowa, założona przez Macieja Ciesielskiego i Jakuba Sawę. Na kortach Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego toczyła się 10-dniowa rywalizacja, która została zakończona w niedzielę 18 września meczami finałowymi i uroczystym wręczenie pucharów i nagród rzeczowych.

Do rywalizacji stanęło blisko 60 zawodników, nie tylko z Gniezna, ale również z zaprzyjaźnionych ośrodków tenisowych z Poznania, Słupcy, Wrześni czy Pobiedzisk, którzy rywalizowali na kortach GKT. Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.
10-dniowa rywalizacja wyłoniła najlepszych w kategoriach zarówno dzieci i młodzieży, jak i seniorów, wśród których grały Panie i Panowie.

Podczas ceremonii wręczania nagród dla najlepszych zawodników tegorocznych mistrzostw, obecni byli przedstawiciele władz gminy, powiatu , miasta Gniezna oraz parlamentu. Mistrzem Gniezna w kategorii singla Panów do lat 35 został Bartosz Frąckowiak, który w finałowym pojedynku pokonał Macieja Ciesielskiego.

Organizatorzy dziękują  wszystkicm zawodnikom i kibicom, sponsorom -strategiczny firma WAJM, Panu Prezydentowi Tomaszowi Budaszowi za patronat i wsparcie nad calym turniejem oraz z wsparcie od Pani Starosty i Parlamentarzystów.