Outsider postawił się startowcom

2021-06-05

W meczu 13. kolejki rozgrywek Superligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika LKS Rogowo.

Gospodarze licząc na włączenie się do walki o medale musieli to spotkanie wygrać. Byli zresztą faworytami tej potyczki, bo do Gniezna przyjechała drużyna będąca wyraźnym outsiderem tegorocznych zmagań. Tymczasem podopieczni trenera Jerzego Jóskowiaka  przystąpili do tego spotkania bez żadnego respektu wobec wyżej notowanych rywali i już w 2. minucie objęli prowadzenie. Niezdecydowaną interwencję Marcina Trzaskawki i obrońców Startu wykorzystał Miłosz Pluta, który  z bliskiej odległości skierował piłeczkę do bramki gospodarzy. Dwie minuty później gnieźnianie wyrównali. Egzekwowany przez startowców karny strzał rożny zdecydowanym, silnym, płaskim pchnięciem zakończył Błażej Zieliński.  W 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do piłki wgranej z lewego skrzydła umiejętnie dołożył laskę Marcel Konieczny myląc Bartosza Nowickiego i po pierwszej kwarcie było 2:1.  W 18. minucie trzecią bramkę dla Startu zdobył Maciej Wejerowski zamykając tuż przy dalszym na słupku akcję przeprowadzoną przez gospodarzy lewym skrzydłem.  Pięć  minut później  rogowianie mieli szansę na zdobycie kontaktowej bramki egzekwując „krótki róg”.  Strzał i dobitkę Mirosława Popiołka obronił jednak Marcin Trzaskawka. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 3:1. Tuż po zmianie stron rogowanie egzekwowali kolejny karny strzał rożny.  Mieli jednak problem z zatrzymaniem piłki, a szybki kontratak gnieźnian przyniósł im czwartą bramkę zdobytą przez Gracjana Jarzyńskiego  W 43. minucie na 5:1 podwyższył  Tomasz Stawski kończąc ładnym strzałem bekhendem akcję przeprowadzoną przez gospodarzy prawym skrzydłem.  Dziesięć minut później goście odrobili  część strat. Egzekwowany przez drużynę LKS karny strzał rożny zdecydowanym, celnym uderzeniem zakończył Szymon Hyla. Ta bramka uskrzydliła niejako gości,  którzy ruszyli jeszcze bardziej zdecydowanie do ataku, a 4 minuty później przy pasywnej postawie startowców zdobyli trzeciego gola. Marcina Trzaskawkę pokonał Aleksander Szymski. Na więcej rogowianom już nie starczyło czasu i ostatecznie Start pokonał LKS Rogowo 5:3.

Radosław Kossakowski/foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)