Owce bez starty punktu w lidze

2021-09-12

Trzecie spotkanie i trzecie zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 4 trwającego sezonu 2021/2022 odnotowali piłkarze seniorów WKS Owieczki.

W sobotę 11 września drużyna WKS Owieczek, w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego nowego sezonu piłkarskiego podejmowała na własnym trenie  sąsiada za miedzy Formaton Piast Łubowo. Owce okazały się niezbyt gościnne dla swojego rywala pokonując go zdecydowanie 4:1. Gospodarze prowadzenie w sobotnim derbowym pojedynku objęli po 12 minutach. Owce na prowadzenie 1:0 wyprowadził pokonując bramkarza z Łubowa bezpośrednim uderzeniem piłki w wykonywanego rzutu wolnego Dawid Cieciura. Nie upłynęły trzy minuty a goście zdobyli gola kontaktowego doprowadzając do stanu 1:1. Bramę dla Formatonu Piast Łubowo zdobył - Mateuasz Ciężki. Do końca pierwszej połowy ;padły jeszcze dwie bramki dla Owiec. Najpierw w 30 minucie po czerwonej kartce za zatrzymanie piłki ręką w polu karnym został ukarany w ekipie gości kapitan Formatonu Piast Łubowo. Podyktowany zaś rzut karny na gola zamienił Damian Tomczak wyprowadzając nim WKS na powtórne prowadzenie 2:1. Tuz przed zejściem do szatni po pierwszej połowie Owce zdobyły trzeciego gola. W 42 minucie bramkę na 3:1 dla WKS zdobył Dawid Cieciura przy asyście Damiana Jabkiewicza. I WKS Owieczki na przerwę schodziły prowadząc 3:1. Po zamianie stron padła tylko jedna bramka w drugiej połowie i zdobyli ją piłkarze z Owieczek. W 66 minucie prowadzenie Owiec na 4:1 podwyższył zdobytym golem Piotr Saskowski. Co do postawy piłkarzy Formatonu Piasta Łubowo, w drugiej połowie sobotniego meczu derbowego. To podopieczni Marcina Sporakowskiego, stwarzali sobie sytuacje do zdobycia kolejnych bramek lecz nic z tego nie wynikało. Ostatecznie derby powiatu gnieźnieńskiego, zakończyły się zwycięstwem WKS Owieczki w stosunku 4:1. Tą wygraną Owce podtrzymały miano zespołu niepokonanego po trzech kolejkach nowego sezonu w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTO grupy 4.

Skład WKS Owieczki: Jakub Szczepaniak, Damian Pankowski (80' Daniel Magoń), Dawid Cieciura (75' Daniel Springer), Damian Tomczak (82' Marcel Garstka), Mateusz Staniszewski, Błażej Fedyszyn (59' Piotr Saskowski), Mateusz Cieśliński (68' Michał Kowalski), Filip Jagodziński (70' Kacper Mroczek (), Dominik Jabkiewicz (64' Adam Kowalski), Mateusz Grzybowski,

Skład Formatonu Piast Łubowo: Przemysław Śniegowski, Sławomir Kasprzak (73' Jakub Połatyński), Dawid Zięba, Arkadiusz Wiśniewski (33' Michał Helman), Jacek Nowak (46' Patryk Błachowiak), Patryk Kluczyński, Mateusz Cieżki (46' Dawid Karpiński), Maksymilian Sikorski, Maciej Różycki (71' Mariusz Jabkiewicz), Jakub Kierzek, Dawid Dzieńkowski (65' Sebastian Figas)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
12.  Orlik Miłosław 3 0 0 0 3 2-9 0 0 2 2-8 0 0 1 0-1
Kłos II Zaniemyśl wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce. Jego wynik został anulowany.