Owce grają dalej w Pucharze!

2021-08-27

W ubiegła niedzielę 22 sierpnia na tydzień przed startem inauguracji nowego sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej A klasie grupie 4 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Śremie zespół WKS Owieczki pokonał Amicus Mórka 8:2 i pewnie awansowaliśmy do 1/32 finału Okręgowego Pucharu Polski!

Wynik spotkania już w 6. minucie otworzył Jakub Olejniczak, który ładnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. W pierwszej połowie obejrzeliśmy jeszcze dwa trafienia w wykonaniu Piotr Saskowski, któremu asystował Damian Tomczak. Po zmianie stron Owce rozstrzelały się na dobre, w ciągu dwóch minut dwukrotnie do siatki rywali trafił Błażej Fedyszyn, który znalazł drogę do bramki rywali poprzez strzały zza pola karnego. Po godzinie gry było już 6:0, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Jabkiewicz. Zaledwie cztery minuty później gola zdobył Damian Pankowski, który z bliskiej odległości wykończył składną zespołową akcję Owieczek. W końcówce Amicus odpowiedział dwoma trafieniami, a wynik meczu w 86. minucie płaskim strzałem ustalił Artur Borowiak.

Mecze kolejnej rundy zmagań zaplanowane są na środę 1 września. W 1/32 Pucharu Okręgowego Polski zespół WKS Owieczki zmierzy się w pojedynku w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z Victorią Witkowo. Do tego spotkania dojdzie w Owieczkach o godzinie 17.30.

Natomiast już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia zespół WKS Owieczki, zainauguruje nowy sezon 2021/2022 w wielkopolskiej klasie A grupie 4. Tego dnia Owce podejmować będą u siebie o godzinie 11.00 zespół Lubońska KS.