Owce lepsze od kogutów!

2021-08-29

Po dobrym meczu na inauguracje sezonu ligowego 2021/2022 wielkopolskiej A klasy PROTON grupy 4 zespół WKS Owieczki pokonał w niedzielę 29 sierpnia na własnym trenie zespół Lubońskiego KS w stosunku 3:1.

Wynik spotkania już w 6 minucie strzałem głową otworzył Eryko Bu, któremu dograł piłkę w pole karne gości Filip Jagodziński. Goście odpowiedzieli kwadrans później do remisu potężnym strzałem pod poprzeczkę z linii pola karnego i do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko gospodarze, a konkretnie Damian Tomczak, który najpierw w 62 minucie wykorzystał podanie od Dominika Jabkiewicza, a w końcówce w 82 minucie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul bramkarza z Lubonia na Piotrze Saskowskim. Tym samym drużyna WKS Owieczki zapisała komplet trzech punktów odprawiając swojego rywala z kwitkiem do domu.

Już w środę 1 września WKS Owieczki kontynuować będą zmagania w ramach Okręgowego Pucharu Polski. W 1/32 PP rywalem Owiec na własnym boisku będzie ekipa GKS Vitcovia Witkowo. Początek tego meczu 17.30.

Owce do rywalizacji ligowej wrócą w niedzielę 5 września kiedy to w Fałkowie zmierzą się w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z ekipą tamtejszego FAS KS.