Owieczki nie dały rady Maratończykowi Brzeźno

2019-10-07

To była chyba za wczesna radość wśród kibiców WKS Owieczek. Po ubiegłotygodniowym historycznym zwycięstwie zespołu prowadzonego przez Piotra Siudzińskiego, w meczu wyjazdowym z zespołem FC Poznań wszystko wróciło chyba do normy.

W niedzielę 6 października ,,Owce” podejmowały na własnym trenie ekipę Maratończyka Brzeźno w ramach ósmej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy A grupy IX. Przed tym spotkaniem wydawało się że drużyna z Owieczek, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Poznaniu pójdzie za przysłowiowym ciosem i kolejny mecz przed własną publicznością rozstrzygnie na swoją korzyść. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż autsajder doznał siódmej porażki w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 przegrywając z Maratończykiem Brzeźno w stosunku 4:2. Goście prowadzenie w meczu objęli bardzo szybko bo już w 8 minucie. Zespół przyjezdny na prowadzenie 1:0 wyprowadził Filip Kwiatkowski. W 22 minucie ,,Owce” przegrywały już 0:2 po golu zdobytym przez Macieja Gałana. Kolejna bramka dla gości została zdobyta w 38 minucie przez Krystiana Szeląga. I kiedy wydawało się że na przerwę gospodarze będą schodzili przegrywając 0:3. Drużyna z Owieczek zaraz po starcie trzeciego gola zdobyła bramkę kontaktową. W 38 minucie bramkę praktycznie do szatni zdobył w ekipie miejscowej Mateusz Kropidłowski. I pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:1 dla Maratończyka Brzeźno. O siódmej porażce WKS Owieczki w trwającej rundzie jesiennej, podobnie jak w pozostałych przypadka zadecydował druga odsłona meczu. Goście zaraz po wznowieniu gry zdobyli bramkę numer cztery. Autorem gola w 49 minucie okazał się Maciej Gałan. I mimo że w 67 minucie ,,Owce” zdobyły druga swoją bramkę a autorem jej okazał się Kamil Grzybowski. To wynik meczu do końca już nie uległ zmianie. I WKS Owieczki przegrały niedzielne spotkanie z Maratończykiem Brzeźno w stosunku 4:2.

Skład WKS Owieczki: Igor Chojnacki, Damian Tomczak, Radosław Neumann, Kamil Grzybowski, Błażej Fedyszyn, Artur Godek (57' Jakub Kierzek), Mateusz Kropidłowski (48' Dominik Kar;iński), Jakub Łopyta, Patryk Owocki, Damian Pankowski (57' Stefan Grzechowiak), Paweł Pasternak (46' Adrian Łucki). TRENER: Siudziński Piotr