Pantery niestraszne gnieźniankom

2018-11-19

W poniedziałek 19 listopada swój mecz w Wielkopolskiej Lidze Juniorek rozegrały piłkarki ręczne MKS PR Gniezno, które pewnie pokonały Pantery Dopiewo.

W pierwszej minucie prowadzenie objęły gnieźnianki za sprawą trafienia Martyny Racheli. W 3 minucie Weronika Wilkosz obroniła karnego wykonywanego przez zawodniczkę Panter Dopiewo. Pierwsze minuty pojedynku to wyrównana gra z obydwu stron. W 6 minucie miejscowe prowadziły 3:2. Po bramce Katarzyny Ochockiej szczypiornistki z Gniezna prowadziły 5:3, jednak dopiewianki szybko odpowiedziały. W następnych minutach Weronika Wilkosz powstrzymała dwa groźne ataki drużyny z Dopiewa. Po bramce z rzutu karnego Mai Bielińskiej MKS prowadził 7:4. W 16 minucie po błędzie bramkarki Panter Dopiewo piłkę do bramki skierowała Agata Alwin. Po 22 minutach gnieźnianki prowadziły już 11:6. Po golu Moniki Walkowskiej było 13:8 dla gospodyń. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 14:9.

Druga część meczu rozpoczęła się od bramki zdobytej przez drużynę przyjezdną. Na dodatek minutę później gola dla Dopiewa dołożyła Olga Napierała zmniejszając stratę do miejscowych. Po bramce Martyny Dolacińskiej MKS prowadził 16:12. W 41 minucie było 18:14 dla gnieźnianek. Po golu Moniki Walkowskiej zawodniczki z Pierwszej Stolicy prowadziły 20:14. W 51 minucie było 23:16 dla Gniezna. Dwie minuty później gola z karnego zdobyła Martyna Dolacińska. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania MKS prowadził juz 26:18, by ostatecznie pokonać Pantery Dopiewo 28:20.

MKS PR Gniezno – UKS Pantery Dopiewo 28:20 (14:9)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Martyna Dolacińska - 8.
UKS Pantery Dopiewo: Daria Kaczmarek, Olga Napierała – po 6.

Skład MKS PR Gniezno: Weronika Wilkosz, Oliwia Morawska (bramkarki) – Maja Bileińska, Oliwia Pudelewicz, Wiktoria Stachowicz, Paulina Kabacińska, Maria Rybicka, Kinga Wieczorek, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Marta Kłodowska ,Dominika Grzegorek, Martyna Rachela, Martyna Szczygielska, Agata Alwin (zawodniczki z pola). Trenerami MKS PR Gniezno są: Robert Popek i Janusz Pudelewicz.