Para gnieźnieńskiego Lokatora wygrywa XIII turniej Auto Watin Grand Prix Wielkopolski

2017-11-12

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada restauracja Leo Libra była areną zmagań brydżystów XIII, tegorocznego turnieju Auto Watin Grand Prix Wielkopolski.

Aż 53 pary z klubów województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, śląskiego i wielkopolskiego walczyło zarówno o punkty do klasyfikacji długofalowej jak również  w klasyfikacji krajowej o Podkowę Kasztanki Marszałka. Po otwarciu turnieju przez przedstawiciela  powiatu gnieźnieńskiego Tomasza Pokładeckiego, ten ciekawy 40 rozdaniowy, dobrze obsadzony turniej w, którym wzięło udział m.in. trzech arcymistrzów  międzynarodowych i jedenastu arcymistrzów - z wynikiem 64,74 procent wygrała - otrzymując Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej para gnieźnieńskiego Lokatora Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz. Drugą lokatę z wynikiem 62,89 procent wywalczyli również gnieźnianie Paweł Siwiński – Maciej Szczepański a trzecią z rezultatem 61,55 procent Waldemar Sroczyński (Ilanka 1 Rzepin) -  Mirosław Witek. Czwarte miejsce nagrywając 60,85 procent zajął duet Maciej Sobieralski – Stanisław Zakrzewski (Elektrownia Żelichowo). Piąte miejsce z rezultatem 59,45 procent zajęła para Grzegorz Samol  (FLUX –MEDICAL Boguniewo) – Marek Bukowski (Wełna Skoki). Szóste miejsce z dorobkiem 59,05 procent wywalczyła para Mirosław Małecki – Marek Wichtowski (SBS Polonia Nowy Tomyśl) a siódmą lokatę  z wynikiem 56,55 procent  zajął duet Jan Borychowski – Bogdan Świątek (KTB Konin). Kolejne ósme miejsce z rezultatem 55,90 procent zajęła para (Wojciech Robiński – Leszek Rosochowicz (Chaos Gniezno) a dziewiąte, nagrywając 55,60 procent Andrzej Mazurek – Przemysław Weymann (Unia II Leszno). Dziesiąte miejsce z wynikiem 55,50 procent zajęła para  Dariusz Lisiecki (Platan Pleszew) - Ryszard Pałasz  (Comfort SA KSAZ Wratislawia IV/VII).

Gnieźnieńską edycje 30 rozdaniowego turnieju „O Podkowę Kasztanki Marszałka”  wygrała z wynikiem 64,92 procent również para Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz. Dla najlepszych par tego popularnego w Wielkopolsce turnieju nagrody zostały  ufundowane przez: Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Beatą Tarczyńską, PPHU Jacek Surdyk, PPHU Krzysztof Alwin, Ekro Gniezno, Hotel AWO, Kantor FABER  Jacek Owczarzak oraz Biuro Inżynieryjno-Techniczne KIER Mieczysław Łebedyński. Po wręczeniu pucharów i nagród Starosta Gnieźnieński Beata Tarczyńska zaprosiła brydżystów do Gniezna na przyszłoroczny Turniej z okazji 100 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy turnieju; Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż składają podziękowanie pracownikom i właścicielce restauracji Leo Libra za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń, w których odbywał się  wzorowo prowadzony przez Sędziego Państwowego Marcina Woźniaka i Michała Zimpela turniej oraz sponsorom nagród.

Już w najbliższy poniedziałek 13 listopada o godzinie 17,00 rozegrana zostanie w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej 2, XI edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Startujące w tym turnieju pary będą mogły porównać swoje wyniki z około 700 parami grającymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju, gdyż wszyscy uczestnicy grają tymi samymi układami kart przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.