Para KART-EL Gorzów zwycięża w I tegorocznych eliminacjach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym

2016-01-12

Poniedziałkowy - 11 stycznia - turniej brydżowy par był I eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym.

Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego były i tym razem bardzo ciekawe i wymagały wzorowej dyscypliny taktycznej zarówno w licytacji, obronie oraz w rozgrywce. W pierwszym tegorocznym turnieju Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w Restauracji NEST w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20 wzięło udział aż 18 par reprezentujących środowiska brydżystów Gorzowa, Mogilna, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z około 700 parami startującymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju. W turnieju najlepiej zagrała para Adam Kozłowski – Paweł Siwiński (KART-EL Gorzów), która nagrała 57,17 procent. Drugie miejsce z rezultatem 56,27 procent zajęła para GOK Forty Rogowo, Robert Górny– Rajmund Wiśniewski. Trzecią lokatę z  56,01 procent zajął duet WKBS Września Leszek Karwasiński – Marek Waraczewski. Kolejne dwa miejsca zajęła pary Vehikułu Czasu Gniezno – czwarte z dorobkiem 55,61 procent Mieczysław Łebedyński – Piotr Stefański a piąte nagrywając 52,60 procent  Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz. Szóstą pozycję z rezultatem 52,58 procent zajęła para Forty Jan Jarmuż  – Janusz Reisner. Kolejną pozycję z dorobkiem  52,16 zajęła para Jacek Gronowski (Vehikuł Czasu) – Wojciech Kordys (niezrzeszony) a ósme miejsce z rezultatem 51,33 procent przypadło duetowi Jerzy Szamałek – Ryszard Szamałek (WKBS). Kolejną, dziewiątą pozycję z dorobkiem 51,02 procent wywalczyła para Leszek Grzelak (niezrzeszony) – Alojzy Lewandowski (PAB Poznań/Trzemeszno).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 18 stycznia o godzinie 17,15 w restauracji Nest w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniów gnieźnieńskich szkół oraz studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.