Para Marek Szukała i Przemysław Weymann z Oazy Kórnik zwycięzcą XVIII turnieju Grand Prix Wielkopolski.

2014-11-09

Restauracja Nest była 9 listopada areną zmagań brydżystów XVIII, tegorocznego turnieju Grand Prix Wielkopolski.

Zawodnicy klubów województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego,  lubuskiego i wielkopolskiego walczyli zarówno o punkty do całorocznej klasyfikacji długofalowej jak również o cenne nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, firmy: PPHU Krzysztof Alwin, PPHU Jacek Surdyk , Kantor Wymiany Walut „FABER” Jacek Owczarzak i Biuro Inżynieryjno-Techniczne „KIER” Mieczysław Łebedyński.

Ten ciekawy i bardzo dobrze obsadzony turniej – w którym wziął  udział arcymistrz międzynarodowy Włodzimierz Starkowski członek drużyny, która w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Chinach wywalczyła złoty medal, ponadto dwóch arcymistrzów międzynarodowych i siedmiu arcymistrzów - z wynikiem 58,37 procent wygrała - otrzymując puchar Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka - para Marek Szukała – Przemysław Weymann (Oaza Kórnik). Drugą lokatę z rezultatem 57,90 procent zajęła para Robert Górny – Rajmund Wiśniewski (Forta Rogowo). Na trzecim miejscu z rezultatem 57,71procent uplasowała się para Jacek Kufel – Krzysztof Kufel (CK Rondo Grodzisk Wielkopolski). Czwartą lokatę nagrywając 57,42 procent zajął duet Sławomir Czapliński – Janusz Wygowski ( RCK&FLUX MEDIKAL Rogoźno). Na piątym miejscu z dorobkiem 57,04 procent uplasowała się para Andrzej Mazurek (PAB Poznań) – Włodzimierz Starkowski (KS AZS Politechnika I Wrocław). Szóstą pozycję z rezultatem 56,83 procent zajął duet Andrzej Dymek (PAB) – Mieczysław Szczechowiak (SBS Polonia Nowy Tomyśl). Siódme miejsce z wynikiem 56,65 procent zajęła para Edward Kaczmarek (Prosna Kalisz) – Waldemar Sroczyński (LATTERIA TINIS-STEINPOL I Rzepin).  Ósma pozycja z dorobkiem 54,63 procent przypadła parze Sławomir Piechocki (LIMAR Poznań) – Olgierd Rodziewicz-Bielewicz (PAB). Dziewiąte miejsce z dorobkiem 54,62 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski a dziesiątym miejscem nagrywając 54,44 podzieliły się dwie pary: Jan Borychowski  (KTB Konin) – Janusz Zwierzyński (Kart-EK Gorzów) i Maciej Sobieralski – Stanisław Zakrzewski (Oaza). Po wręczeniu pucharów i nagród Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak zaprosił do Gniezna brydżystów na przyszłoroczny Turniej z okazji Święta Niepodległości. Słowa podziękowania Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu składa pracownikom i kierownictwu restauracji Nest za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń, w których odbywał się  wzorowo prowadzony przez Sędziego Państwowego Piotra Śmielińskiego i Michała Zimpela turniej oraz sponsorom nagród.