Para Roman Kujawski i Marek Wojciechowski zwycięzcami poniedziałkowego brydża sportowego

2013-12-11

Poniedziałkowy turniej brydżowy par był XII eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym.

Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego były i tym razem bardzo ciekawe i wymagały wzorowej dyscypliny taktycznej zarówno w licytacji, obronie oraz w rozgrywce. W ostatnim tegorocznym turnieju Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w Restauracji NEST w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20 wzięła udział rekordowa ilość par – 19, reprezentujących sekcje brydżowe Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z ponad 800 parami startującymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju.

W turnieju najlepiej zagrała para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Budowlani Poznań), która nagrała aż 76,85 procent. Rezultat ten jest najwyższym tegorocznym wynikiem gnieźnieńskiego turnieju. Drugie miejsce z rezultatem 66,92 procent zajął duet WKBS Września Andrzej Stypczyński – Wojciech Zimniak. Trzecią lokatę z wynikiem 63,65 procent wywalczyła para Maciej Młynarczyk – Andrzej Sienkiewicz (Chaos Gniezno) a na czwarte miejscu z dorobkiem 59,00 procent zajęła para Robert Górny -  Rajmund Wiśniewski (Forta Rogowo). Piątą lokatę z rezultatem 58,94 procent zajął duet Jan Adamczewski (Budowlani) – Paweł Siwiński (Karte-EL Gorzów). Szóstą lokatę z dorobkiem 57,35 procent zajęła para Jan Jarmuż – Janusz Reisner (Forta). Kolejne trzy miejsca zajęły pary Lokatora Gniezno – siódme z wynikiem 56,92 Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz, ósme z rezultatem 54,63 procent Mieczysław Łebedyński – Piotr Stefański a dziewiąta lokatę z dorobkiem 51,76 procent   Zbigniew Marciniak – Henryk Michalak.

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 16 grudnia o godzinie 17,15 w restauracji Nest w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniów gnieźnieńskich szkół oraz studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.