Passa trzech porażek przerwana

2017-10-22

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno, przerwali serię trzech meczów z rzędu bez wygranej w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej A 1 juniora.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, w niedzielę 22 października pokonali  zasłużenie w Pleszewie tamtejszą Stal 4:1. Gnieźnianie na prowadzenie 1:0 wyszli w 22 minucie meczu. Rzut wolny z bocznej strefy boiska wykonywał Adrian Kiełpiński a bramkarza gospodarzy strzałem z 5. metra pokonał w ekipie gnieźnieńskiej Adrian Franczak.  Mimo przewagi młodych mieszkowców w tym meczu oraz kilku jeszcze dogodnych sytuacji do podwyższenia swojego prowadzenia nad zespołem z Pleszewa, wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. I gnieźnianie do szatni schodzili prowadząc 1:0. Zwycięstwo podopieczni Przemysława Urbaniaka, zapewnili sobie w drugiej części niedzielnego meczu. W 63 minucie podwyższył prowadzenia zespołu na 2:0 Oskar Wegnerski, który po dograniu piłki w pole gospodarzy przez Jakuba Goździńskiego ulokował ją w bramce Stali strzałem z 12. metra. Nie upłynęła minuta od zdobycia drugiego gola przez młodych mieszkowców a podopieczni Przemysława Urbaniaka, cieszyli się z zdobytej trzeciej bramce prowadząc już 3:0. Autorem gola w szeregach biało-niebieskich okazał się Adrian Krupka , który wykorzystał zagraną piłkę po dwójkowej akcji Oskar Wegnerski – Jakub Goździński. W 74 minucie gospodarze zdobyli gola honorowego, którym zmniejszyli prowadzenie gnieźnian do 3:1. Ostatnie słowo jednakże w niedzielnym meczu należało do juniorów starszych Mieszka Gniezno. W 87 minucie biało-niebiescy zdobyciem czwartej bramki ustalili końcowy wynik spotkania na 4:1. A gola na wagę trzech punktów zdobył Oskar Wegnerski po wykonywanym rzucie wolnym z 30. metra i rykoszecie, po którym piłka odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy i wpadła do bramki Stali

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Piotr Kaźmierczak, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka (75’ Miłosz Walkowiak), Jakub Olejniczak, Tobiasz Garstka (46’ Oskar Wegnerski), Jakub Hoffmann, Jędrzej Adamski (69’ Bartosz Goździński), Jakub Goździński (69’ Mateusz Rożek)

Następne spotkanie mistrzowskie juniorzy starsi Mieszka Gniezno, rozegrają 29 października na własnym trenie podejmując o godzinie 11.00 zespół KS Canarinhos Skórzewo.