Passa zwycięstw juniorów młodszych KS Gniezno została przerwana

2013-10-19

Pierwszej porażki w nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej klasy juniora młodszego, doznali w sobotę 19 października piłkarze KS Gniezno. Po czterech zwycięstwach z rzędu w siódmym spotkaniu mistrzowskim na szczycie ligowej tabeli podopieczni Roberta Cieślewicza, z płyty boiska przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, schodzili pokonani przez zespół Lecha IV Poznań przegrywając mecz 6:0.

O pierwszej tak wysokiej porażce zespołu juniora młodszego KS Gniezno, którzy przed tym spotkaniem zajmował pierwsze miejsce w ligowej tabeli zadecydowała pierwsza połowa, po której goście z Poznania prowadzili zdecydowanie bo aż czteroma bramkami przy żadnej zdobytej przez młodych gnieźnian. Wicelider poznańskiej klasy juniora młodszego Lech IV Poznań, na prowadzenie 1:0 wyszedł  już w 4 minucie meczu po golu zdobytym przez Pawła Tomczyka. Trzy minuty później padała druga bramka dla gości z Poznania, a jej autorem okazał się Kasper Stróżyk. W 29 minucie meczu poznaniacy prowadzili już 3:0. Bramkarza KS Gniezno pokonał strzelec pierwszego gola dla przyjezdnych Paweł Tomczyk, ten sam zawodnik ustalił wynik pierwszej połowy 4:0 dla Lecha IV Poznań, pokonując bramkarza biało-czerwonych po raz kolejny w 39 minucie. Po zmianie stron w sobotnim meczu zostały zdobyte jeszcze dwie  brama, której autorami niestety byli piłkarze Lecha IV Poznań. W 72 minucie prowadzenie gości na 5:0 podwyższył Paweł Tomczyk, który zdobył ostatnią bramkę w meczu dla swojej drużyny w 80 minucie ustalając tym samy końcowy wynik spotkania 6:0 dla Lecha IV Poznań. Mimo że piłkarze KS Gniezno w drugiej części meczu mięli kilka sytuacji do zmniejszenia prowadzenia gości z Poznania to jednak żadnej bramki nie udało im się strzelić i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem piłkarzy Lecha IV Poznań. Była to pierwsza porażka zespołu juniora młodszego KS Gniezno, w rozgrywkach poznańskiej klasy juniora młodszego w nowym sezonie. Przegrana z wiceliderem rozgrywek poznańskiej klasy juniora młodszego nie zmieniła kolejności w ligowej tabeli. Po sobotnim przegranym meczu nadal w stawce pięciu drużyn przewodzi KS Gniezno z 10-cioma oczkami, tuż za nim z jednym punktem mniej na swoim koncie czyli 9-cioma plasują się piłkarze Lecha IV Poznań.

Kolejny mecz zespół juniora młodszego KS Gniezno, rozegra na wyjeździe w dniu 26 października mając za przeciwnika PSS Juniora Koziegłowy. Początek tej potyczki piłkarskiej  zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład KS Gniezno: Piotr Wdowczyk, Patryk Jarzyński, Mikołaj Stoiński, Kacper Woźny, Mateusz Francuszkiewicz, Paweł Siwka, Damian Sroczyński, Mikołaj Lewandowski, Adam Banicki, Mateusz Sypniewski, Mateusz Pawłowski, Dawid Polatyński, Przemysław Kilichowski, Jakub Kolasiński, Adam Karmoliński, Daniel Klesze