Passa zwycięstw juniorów starszych Mieszka Carbon Gniezno trwa!!!

2014-04-13

Kolejne, trzecie zwycięstwo w Grupie Mistrzowskiej, odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Tym razem gnieźnianie pewnie pokonali w Swarzędzu juniorów Unii 2-0 po bramkach Damiana Pankowskiego i Damiana Garstki. Za ten mecz pochwały należą się całemu zespołowi biało-niebieskich, jednak prawdziwym dominatorem na boisku w Swarzędzu był pomocnik Mieszka Mikołaj Zawadka.

Już pierwsza akcja gości powinna zakończyć się zdobyciem bramki. Znakomite podanie prostopadłe Daniela Bartkowiaka nie wykorzystał napastnik Mieszka Damian Pankowski, przegrywając pojedynek z bramkarzem Unii. W następnych minutach atakowali gnieźnianie ale sytuacji bramkowych nie potrafili sobie stworzyć. Dopiero w 45 minucie bliski powodzenia był Mikołaj Zawadka, którego strzał z rzutu wolnego z 18 metra fantastycznie obronił bramkarz ze Swarzędza.

Druga połowa to cierpliwe próby rozmontowania obrony gospodarzy w wykonaniu biało-niebieskich w których prym wiódł wspomniany Mikołaj Zawadka. I właśnie jego podanie w 65 minucie do Damiana Pankowskiego otworzyło wynik meczu. Tym razem napastnik Mieszka okazał się lepszy w pojedynku z bramkarzem gospodarzy i zrehabilitował się za sytuację z początku meczu. Szansę na podwyższenie wyniku miał Dawid Łucki w 68 minucie ale zamiast kontynuować akcję w przewadze liczebnej zdecydował się na strzał a właściwie podanie do bramkarza Unii. Jednak w 71 minucie losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte. Pressing pod bramką gospodarzy w wykonaniu biało-niebieskich zakończył się przejęciem piłki najpierw przez Mikołaja Zawadkę, a po jej stracie kolejny odbiór w wykonaniu Damiana Garstki, który minął jak tyczki slalomowe kilku rywali a w końcu bramkarz i strzelił do pustej bramki. Końcówka meczu to kontrolowanie gry w wykonaniu gości i kolejne trzy punkty w wykonaniu juniorów Mieszka stały się faktem.

Warte odnotowania jest także to że dwaj bramkarze Mieszka Mikołaj Miczyński i Szymon Menz byli praktycznie bezrobotni.

Już w najbliższy Wielki Czwartek podopieczni Pawła Bartkowiaka udadzą się do Poznania na mecz 4 kolejki Grupy Mistrzowskiej z Poznańską 13-ką Poznań.

Unia Swarzędz  -  Mieszko Gniezno  0-2 ( 0-0 )

bramki: Damian Pankowski 65, Damian Garstka 71

Mieszko Gniezno: Mikołaj Miczyński ( 46 Szymon Menz ) - Miłosz Świstowski, Jakub Miemietz (75 Tobiasz Kolanko ), Karol Karasiewicz, Nikodem Góralski (80 Adrian Łucki) - Dominik Jabkiewicz (46 Dawid Łucki), Mikołaj Zawadka, Damian Garstka, Alan Polus - Daniel Bartkowiak (46 Kamil Pawłowski ), Damian Pankowski (70 Jakub Januchowski)