Passa zwycięstw Mieszka nie została przerwana

2017-09-02

Trwa zwycięska passa piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa wygrali szósty mecz z rzędu w rozgrywkach IV ligi, pokonując w sobotę 2 września w Skokach tamtejszą Wełnę 4:1.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla mieszkowców, którzy już w 7 minucie wyszli na prowadzenie. Damian Pawlak dośrodkował w pole karne Wełny, a tam najlepiej odnalazł się Gracjan Goździk, który strzałem głową pokonał Patryka Palacza. Dwie minuty potem zespół Mieszka stworzył sobie stuprocentową sytuację, po której Krzysztof Wolkiewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem Wełny. Niestety strzał pomocnika Mieszka zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy. W 19 minucie bardzo udaną interwencją popisał się Palacz, który wybronił uderzenie z rzutu wolnego niemal w same okienko bramki Wełny autorstwa Marcina Tomaszewskiego. Minutę potem, po rzucie rożnym Mieszka, szybką kontrę z własnej połowy wyprowadził zespół ze Skoków. Marcin Siuda ograł w polu karnym Mieszka Tobiasza Garstkę i obsłużył Radosława Modlibowskiego, a ten strzałem z bliska pokonał Wiktora Beśkę. W 30 minucie gnieźnianie stworzyli sobie kolejną znakomitą sytuację kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Pawlaka, niemal w stuprocentowej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga, ale uderzenie głową pomocnika Mieszka w bardzo dobry sposób obronił Patryk Palacz. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 1:1 i był to rezultat bardzo szczęśliwy dla gospodarzy.

Początek drugiej odsłony to dwa nokautujące ciosy wyprowadzone przez gnieźnian. W 48 minucie szybka akcja Mieszka dała drugiego gola. Akcję rozpoczął Tomasz Bzdęga, który podał piłkę na skrzydło do Marcina Trojanowskiego, a ten po krótkim rajdzie znalazł tuż przed bramką Wełny zupełnie niepilnowanego Damiana Pawlaka. Najskuteczniejszy zawodnik Mieszka przyjął tylko piłkę i mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Palaczowi. Cztery minuty potem gospodarze nie popisali się zupełnie i w banalnych okolicznościach sprowokowali sytuację dla Mieszka. Jeden z defensorów Wełny nabił plecy Marcina Trojanowskiego i w efekcie końcowym futbolówka trafiła do Damiana Pawlaka, który strzałem do pustej bramki zdobył trzeciego gola. W kolejnych fragmentach tego meczu przewagę nadal posiadał  zespół Mieszka, ale ofiarnie broniący się gospodarze długo nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod własną bramką. Wynik tego jednostronnego meczu ustalony został w doliczonym czasie gry, kiedy to Adam Konieczny znalazł się sam na są z Palaczem i mijając go zdobył czwartego gola.

Ostatecznie gnieźnianie pokonali Wełnę 4:1 i tym samym zdobyli szósty komplet punktów w nowym sezonie, który umocnił podopiecznych Mariusza Bekasa na pozycji lidera tabeli. Biało-niebiescy wyprzedzają o dwa punkty Wartę Międzychód, z którą zmierzą się już w najbliższej kolejce na stadionie w Gnieźnie. Tak więc już teraz warto sobie rezerwować czas w najbliższą sobotę 9 września o godzinie 17.00.

Bramki: Damian Pawlak 2x (48, 52), Gracjan Goździk (7), Adam Konieczny (90+1) – dla Mieszka, Radosław Modlibowski (20) – dla Wełny

Sędziował: Łukasz Orłowski (Piła)

Widzów: 150

Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka – Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Bryldewski – Marcin Trojanowski, Tobiasz Garstka (85 Tomasz Kaźmierczak), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz (70 Dawid Radomski) – Damian Pawlak (59 Adam Konieczny)

Żółte kartki: Bzdęga, Steinke (Mieszko)