Passa zwycięstw Mieszka w sparingach przerwana

2020-02-15

Seniorom Mieszka Gniezno, nie udało się potrzymać passy zwycięstw w meczach kontrolnych. W sobotę 15 lutego podopieczni Mariusza Bekasa, w piątym spotkaniu tej zimy doznali po czterech zwycięstwach z rzędu pierwszej porażki przegrywając z Jarotą Jarocin w stosunku 3:2.

O tym że gnieźnianie w sobotnim meczu sparingowym, który tradycyjnie odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie będą pierwszy raz schodzili jako pokonani tej zimy, zadecydowała druga połowa a w szczególności końcówka spotkania. Pierwsza bowiem połowa potyczki piłkarskiej pomiędzy dwoma trzecioligowcami na co dzień rywalizującymi o punkty ligowe w tej samej grupie po dość wyrównanym jej przebiegu zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. Pierwsi prowadzenie w meczu objęli goście z Jarocina. Ewidentny błąd w zagraniu Mateusza Roszaka wykorzystał eks mieszkowiec, który jesienią bronił jeszcze barw biało-niebieskich Krzysztof Bartoszak, który pokonując golkipera Mieszka – Sławomira Janickiego wyprowadził Jarotę Jarocin na prowadzenie 1:0. Przyjezdni z prowadzenia cieszyli się jednak tylko dziesięć minut. Po wykonywanym rzucie wolnym przez Mateusza Roszaka i dobitce Jakuba Jandy zespół Mieszka w 30 minucie doprowadził do stanu 1:1. W tym miejscu należy nadmienić że był to pierwszy gol Jakuba Jandy zdobyty dla barw Mieszka Gniezno, od podpisanej umowy przez tego zawodnika w piątek 14 lutego, na występy środkowego obrońcy w barwach biało-niebieskich w zbliżającej się rundzie rewanżowej wielkopolskiej III ligi grupy 2 sezonu 2019/2020.

Jak wspominaliśmy wcześniej o pierwszej porażce po wcześniejszych czterech zwycięstwach z rzędu podopiecznych Mariusza Bakasa, zadecydowała druga część spotkania kontrolnego. Wprawdzie w 65 minucie mieszkowcy wyszli na prowadzenie 2:1 za sprawą zdobytej bramki przez Krzysztofa Biegańskiego. Lecz ostatnie słowo w tej potyczce piłkarskiej należało do przyjezdnych, którzy w 70 oraz 80 minucie zdobyli dwie bramki kończąc ostatecznie spotkanie wynikiem 3:2. Najpierw gola, po którym goście doprowadzili do stanu 2:2 zdobył pokonując młodego Jakuba Woźniaka golkipera Mieszka, który w przerwie zmienił pomiędzy słupkami gnieźnieńskiej bramki Sławomira Janickiego w ekipie Jaroty Jarocin – Mateusz Dunaj. Wynik zaś końcowy spotkania ustalił zdobyciem trzeciej bramki w zespole przyjezdnym Piotr Skkkowski.

Bramki dla Mieszka Gniezno zdobyli: Jakub Jandy i Krzysztof Biegański a dla Jaroty Jarocin po golu na swoim koncie zapisali: Krzysztof Bartoszak, Mateusz Dunaj i Piotr Skokowski.

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Miłosz Brylewski, Sławomir Jasiński, Jakub Jandy, Hubert Kantorowski, Filip Fiborek, Bartosz Kalupa, Radosław Mikołajczak, Mateusz Roszak, Jakub Hoffman, Krzysztof Biegański

Z ławki weszli: Jakub Woźniak, Wiktor Jóźwiak, Łukasz Bogajewski, Hubert Waleriańczyk, Kacper Zimmer, Maksymilian Sikorski