Passa zwycięstw Piasta Łubowo przerwana !

2016-10-02

Nie udało się niestary drużynie Piasta Łubowo, odnieść szóstego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1.

W niedzielne przedpołudnie 2 października podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, za rywala na własnym boisku oraz przed własną publicznością mieli w rozgrywanej VII kolejce ligowej za rywala zespół Błękitnych Owińska.  Łubowianie niestety musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając spotkanie mistrzowskie w stosunku 2:3. Porażka Piasta Łubowa z zespołem Owińsk, sprawiła że została przerwana passa zwycięstw tej drużyny trwającej od drugiej kolejki ligowej. Przechodząc jednak do samej relacji z wydarzeń na boisku w Łubowie w zakończonym niedzielnym meczu pomiędzy miejscowym Piastem a zespołem Błękitnych Owińsk. To
mecz rozpoczął się od dwóch groźnych akcji lewym skrzydłem, które zawodnicy Błękitnych musieli powstrzymywać faulem. Zagrożenie i groźne dośrodkowania z prawego skrzydła, na którym "operował" Damian Grzesiak niestety nie były zakończone bramkami, brakowało niewiele by któryś z zawodników Piasta "zamknął" akcję. Pierwsi na prowadzenie w 30 minucie 1:0 wyszli zawodnicy gości. W 42 minucie akcja wyprowadzona prawym skrzydłem, zejście do środka i strzał przy lewym słupku, którego autorem był kapitan drużyny- Damian Grzesiak, dało remis Piastowi Łubowo 1:1. Gdy wszystkim wydawało się, że wynik w pierwszej połowie nie ulegnie zmianie, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy pada gol "do szatni" i łubowianie ponownie przegrywali 1:2. Po przerwie na boisku pojawił się Jacek Nowak, zastępując Roberta Grzesiaka. Zawodnicy Piasta rzucili się do ataku, co owocowało wieloma akcjami pod bramką gości. W 60' Kamil Worbs zastąpił Kamila Maciejewskiego, a w 70' Maciej Adamski usiadł na ławce, a jego pozycję zajął Filip Adamski. Niestety po kontrataku Błękitnych padła bramka na 1-3 w 70 minucie. W 84' na boisku zameldował się jeszcze Adrian Wachoń, który zmienił Krystiana Grzesiaka. Minuty do końca, szaleńcze ataki Piasta, jeden z nich zakończył się bramką Damiana Grzesiaka w 85'. Mecz zbliżał się już ku końcowi, Błękitni nie zamierzali już zdobyć kolejnej bramki, bronili korzystnego wyniku, lecz pomimo to w doliczonym czasie gry, po zamieszaniu w polu karnym drużyny z Owińska, po strzale reprezentanta Łubowa  - Filipa Adamskiego piłka odbiła się od słupka. Sędzia po tej akcji zakończył mecz, co oznacza że drużyna Piasta Łubowo  nie powiększyła swojego dorobku punktowego kończąc spotkanie porażką 2:3.

Skład Piasta Łubowa: Maciej Kołodziejczak-Tomasz Wiśniewski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Kulczak, Robert Grzesiak (Jacek Nowak 45')-Karol Szwajcowski, Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski (Kamil Worbs 60')- Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak (Adrian Wachoń 84'), Maciej Adamski (Filip Adamski 70')

W kolejnym meczu, który odbędzie się 9 października o godzinie 12 w Łubowie, zespół Piasta będzie podejmował Jadwiżański KS Poznań.