Patryk Fajfer po opreacji

2015-08-07

W ostatni dzień czerwca w Ostrowie Wlkp. odbyła się druga runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. W zawodach wziął udział między innymi Patryk Fajfer. Osiemnastoletni reprezentant Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno uczestniczył w karambolu (razem z Bartoszem Kibałą ze SPAR Falubazu Zielona Góra). Skończył się on dla niego kontuzją kolana.

W osiemnastym biegu ostrowskiej rundy MIMW na wyjściu z pierwszego łuku doszło do sczepienia motocykli Patryka Fajfera i Bartosza Kibały, które zakończyło się upadkiem obu żużlowców. Noga jeźdźca czerwono-czarnych znalazła się między maszynami. O ile Kibała zdołał podnieść się z toru i samodzielnie dojść do parku maszyn, o tyle Fajfer uskarżał się na ból kolana i barku. Nasz junior wymagał pomocy medycznej.

W ostatnim czasie Patryk Fajfer przebywał w poznańskiej klinice Rehasport Clinic, gdzie w poniedziałek (3 sierpnia) przeszedł operację kontuzjowanego stawu kolanowego. W środę natomiast opuścił wspomnianą placówkę. Szanse na powrót na tor 18-letniego zawodnika jeszcze w tym sezonie są oceniane jednak jako minimalne.

 

www.start.gniezno.pl/foto archiwum

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,patryk-fajfer-po-opreacji.html