Patryk Łukaszewski startował w Orlen Warsow Marathon

2016-04-29

W niedzielne 24 kwietnia, bardzo zimne i bardzo wietrzne, przedpołudnie w stolicy biegacze rywalizowali na królewskim dystansie.

Bardzo dobrze zaprezentował się Patryk Łukszewski, który w gronie 6750 zawodników z 40 krajów, uplasował się na 23 miejscu w w kat open , a w swej kat wiekowej M-20 zajął miejsce 8. Jednocześnie wygrał rywalizację w kategorii osób z dysfunkcją wzroku. Bardzo dobry czas osiągnięty w trudnych warunkach ( 2:32:06) pozwolił Patrykowi uzyskać minimum na paraolimpiadę w Rio de Janeirio. Teraz pozostaje już tylko czekać na wynik specjalistycznych badań lekarskich, które będą ostatecznym potwierdzeniem uzyskania przez Patryka kwalifikacji olimpijskiej.

Maraton wygrał Artur Kozłowski w czasie 2:11:54 , drugi był Henryk Szost z czasem 2:12:40, a trzecie miejsce na podium zajął Charles Munyeki z Kenii z wynikiem 2:12:57

Jednocześnie chcemy poinformować, że Patryk  Łukaszewski otrzymał zaproszenie na Mistrzostwa Polski, gdzie wystartuje w najbliższy weekend.

W dniach 30/04 – 1/05/br. w Łapach odbędą się 9Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Biegu na 5 km.  Organizatorem jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS. Na te zawody zaproszenie otrzymał Patryk Łukaszewski. Trzymamy kciuki za naszego klubowicza i gnieźnianina.