Patryk Wojdyło noym królem w Gnieźnie

2023-10-15

W niedzielę , 15 października, na Stadionie imienia Pułkownika Hynka w Gnieźnie odbył się turniej o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski.

Była to już czternasta edycja imprezy nawiązującej do historycznych początków państwa polskiego. Dlatego też na torze pojawili się jeźdźcy na koniach, a żużlowcy wyjechali do prezentacji na specjalnym wozie. Przed rozpoczęciem zmagań władze gnieźnieńskiego klubu ogłosiły podpisanie dwóch kontraktów na kolejny sezon. W Pierwszej Stolicy pozostanie Hubert Łęgowik, a po dwóch sezonach spędzonych w PSŻ Poznań do macierzystego klubu powraca Kevin Fajfer. I to właśnie ten zawodnik prowadził po dwóch rundach startów z kompletem punktów. Wygrał także pierwszy z wyścigów półfinałowych, ale w finale zajął dopiero czwartą lokatę plasując się tuż za podium.  Nowym królem Gniezna został Patryk Wojdyło, który zwyciężył w wyścigu finałowym pokonując Kacpra Gomólskiego i Jakuba Jamroga. Co ciekawe wychowanek Stali Rzeszów nie spisywał się najlepiej w rundzie zasadniczej zdobywają tylko 8 punktów. W swoim półfinale zajął drugie miejsce, ale ostatecznie to on zasiadł na królewskim tronie. W przekroju całych zawodów najlepiej prezentował się Jakub Jamróg, który  rundzie zasadniczej wygrał cztery wyścigi gromadząc 13 punktów.  W finale jednak przyjechał dopiero trzeci. Drugie miejsce w turnieju zajął ambitnie walczący wychowanek Startu Kacper Gomólski.  Turniej Chrobrego zakończył oficjalnie sezon żużlowy w Gnieźnie.

WYŚCIG PO WYŚCIGU:

I. GOMÓLSKI (66,72), Wojdyło, Pedersen, Chmura, Budniak (t)
II. NOWAK (65,95), Lahti, Parnicki, Ansviesulis
III. ŁĘGOWIK (65,85), Szlauderbach, Suchecki, Lewiszyn
IV. FAJFER (65,40), Chmiel, Jamróg, Ratajczak (d2)