Paulina Nowacka mistrzynią Polski LZS!

2014-05-26

W Ostródzie odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. W tej tradycyjnej imprezie startowało łącznie 228 zawodników z całej Polski. Jest bardzo prestiżowy turniej, bowiem niemal wszystkie czołowe kluby są zrzeszone w Ludowych Zespołach Sportowych.

Wielkopolskę reprezentowało 20 zawodników, w tym aż siedmiu z klubu Stella Niechan Gniezno. Bardzo dobrze wypadła znowu Paulina Nowacka wygrywając w kategorii młodzieżowej już po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Polski.

Tym razem Paulina w ćwierćfinale pokonała Agnieszkę Marchewską z MKS Victoria Jelcz Laskowice 3:0, w półfinale koleżankę klubową Magdalenę Wysocką 3;1 i w finale Katarzynę Lech z LUKS Skrzyszów 3:0. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Wysocka , a piąte Sara Operman. Dobrze wypadł w kategorii juniorów Jakub Różak zajmując siódme miejsce. Dziewiąte miejsce zajęły: w juniorkach – Agata Klabińska i w kadetkach – Anita Chudy. Obie były jednak bardzo blisko awansu do finałowej ósemki.

W klasyfikacji województw prym wiodły trzy województwa. Wielkopolska zajęła trzecie miejsce z dorobkiem 158 pkt. jednym punktem wyprzedziło nas województwo kujawskopomorskie  i trzema gospodarze warmińskomazurskie.