Pechowa porażka stelistek w barażu

2018-06-04

W sobotę 2 czerwca w Łodzi pierwszy mecz barażowy o utrzymanie się w pierwszej lidze rozegrały zawodniczki Stelli Niechan Gniezno. Niestety pechowo przegrały 3:7.

Rozpoczęło się dobrze . W pierwszej grze najmłodsza stel listka  – Zuzia Lewandowska prowadziła po ładnej grze 2:1 w setach i 10:6 z doświadczoną Katarzyna Ledzion . Brakowało jednej piłki. Niestety nie udało się. Przegrała po przewagach i przegrała piaty set. Wygrała pierwszy swój pojedynek świetnie dysponowana Paulina Nowacka 3:0 z Dominiką Gilewską. Agata Klabińska nie dała medalistce Młodzieżowych Mistrzostw Polski Agacie Uchnast przegrywając 1:3. Natomiast Magda Wysocka przegrywała w setach 0:2 z Zuzanna Niciak  . Jednak zmiana taktyki zmieniła obraz gry i Magda wygrała 3:2. Tak więc przed deblami był remis 2:2. Niestety oba deble zostały zdecydowanie przegrane. Przeciwniczki były lepiej zgrane. Po deblach rozpoczęły się najważniejsze mecze. Magda Wysocka prowadziała 10:8 w decydującym secie, miała dwie piłki meczowe z Ledzion, ale przegrała. Szkoda kolejnej szansy. Paulina Nowacka pewnie wygrała z Uchnast 3:0. Potem Agata Klabińska prowadziła w piątym secie 10:9 z Dominiką Gilewską. Niestety znowu szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Z przebiegu meczu najbardziej sprawiedliwym był by remis. Porażka 3:7 zmniejsza szanse utrzymanie się naszej drużyny w pierwszej lidze.
Za tydzień w sobotę  9 czerwca w hali GOSiR odbędzie się mecz rewanżowy.