Pechowa porażka w lidze i zwycięstwo w turnieju tenisistek

2015-09-21

Bardzo wyrównany mecz stoczyły tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno w hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Jolenty w sobotę 20 września z drużyną Hals Warszawa. Był to inauguracyjny mecz przed własną publicznością w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od dwóch ważnych dla końcowego wyniku pojedynków. Monika Jacek przegrała jednak z mistrzynią Polski Kadetek – Agatą Zakrzewską 1:3. Na drugim stole Magda Wysocka prowadziła już 2:1 w setach iw końcówkach uległa 2:3 doświadczonej Hannie Prusińskiej. Potem liderka stelistek Paulina Nowacka pewnie pokonała Monikę Klimczak 3:1. W ostatnim pojedynku pierwszej rundy młoda stelistka Agata Klabińska nie dał rady utytułowanej Natalii Bąk ulegając 0:3. Przypomnijmy, iż Natalia Bąk cztery lata temu broniła barw gnieźnieńskiego klubu w ekstraklasie. W deblu nasza para: Jacek-Klabińska pokonały Prisińską-Klimczak 3:2, a Nowacka-Wysocka uległy 1:3 parze Bąk-Zakrzewska. W tym momencie wynik 4:2 dla gości. Kolejny pojedynek singlowy był decydujący o remisie w meczu. Monika Jacek świetnie z determinacją wygrała dwa pierwsze sety z Klimczak. Z czasem przeciwniczka zaczęła się coraz lepiej oswajać z nietypową grą naszej zawodniczki i wygrała kolejne dwa sety. Piąty decydujący set to prawdziwy dramat. Monika prowadziła przez większą część. Końcówka jednak szczęśliwie należała do przeciwniczki wygrywając 14:12. Magda Wysocka nie miała większych szans z Natalia Bąk. Kolejne gry to pewne zwycięstwo Pauliny Nowackiej z Zakrzewską 3:0 i Agaty Klabińskiej po skutecznej grze z Prisińską. Końcowy wynik 4:6 dla drużyny z Warszawy jest trochę krzywdzący dla ambitnie grających zawodniczek trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.
Kolejny mecz stelistki zagrają już w sobotę w Gnieźnie z drużyną AZS Łomża.

W pełni natomiast zrehabilitowały się natomiast w niedzielę 21 września podczas Turnieju Grand Prix Seniorów rozgrywanego w Poznaniu. Stelistki tym razem zagrały fenomenalnie. Wygrała niespodziewanie Magdalena Wysocka pokonując w finale faworyzowaną Paulinę Nowacką 3:1. Trzecie miejsce zajęła młoda, będąca w doskonałej formie Agata Klabińska, czwarta była również stelistka Monika Jacek. Cieszą zwycięstwa Agaty i Moniki z odwieczną rywalką z Lubonia -Joanną Drygas. Monika Jacek stoczyła właśnie z Drygas chyba najdłuższy mecz w swojej karierze. Wygrała 3:2, wszystkie sety rozgrywane były na „przewagi” , a ostatni set zakończył się wynikiem 19:17. Tak więc pierwsze cztery miejsca przypadły zawodniczkom Stelli Niechan Gniezno. w konkurencji mężczyzn wygrał doświadczony Wojciech Chwastyniak z Polonii Śmigiel. Nasz junior – Jakub Różak zajął 9 miejsce. W turnieju startowało 86 zawodników z całej Wielkopolski.