Pechowa runda w Słomczynie

2023-06-11

W dniach 10-11 czerwca, na torze kartingowym w Słomczynie odbyła się IV runda ROK Cup Poland.

Sporego pecha miał występujący w kategorii Rok Junior gnieźnianin Oskar Hildebrański. Zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębskiego Racing zaczął zmagania bardzo dobrze  uzyskując piąty czas eliminacji, co biorąc pod uwagę zajmowaną przez niego 7. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu dawało nadzieje na progres. Ta nadzieja została jeszcze podsycona zajęciem 4. miejsca w pierwszym sobotnim wyścigu. Niestety, w kolejnym gnieźnieński kierowca po kolizji wypadł z trasy i nie ukończył rywalizacji. To podcięło skrzydła ambitnemu zawodnikowi. W obu niedzielnych wyścigach zajął 11. lokatę co dało mu 10, miejsce w słomczyńskich zawodach. Zmagania  w kategorii  ROK Junior wygrał Marek Piórkowski (KRT Exprit Poland)  przed Marcelem Kasprzyckim (Jastrzębski Racing) i Antonim Kosibą ( AMO Racing). Mimo pecha w Słomczynie Oskar Hildebrański utrzymał 7. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu. Kolejna runda odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Bydgoszczy.