Pechowy remis Fary Pelikan Żydowo

2018-03-31

Od remisu i podziału punktów w ligowej tabeli rundę rewanżową rozpoczęli piłkarze Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Pawła Woźniego, na pierwszy mecz z rundy wiosennej udali się do Łopuchowa gdzie o punkty zawalczyli z drużyną Klubu Sportowego.

Po ciężkim i zaciętym meczu na bardzo grząskiej murawie żydowianie zremisowali jak wspominaliśmy wcześniej z KS Łopuchowo 2:2 przegrywając do przerwy 1:0. Podopieczni Pawła Woźniego, dopiero do roboty oraz odrabiania strat bramkowych wzięli się w drugiej połowie. W 65 minucie w polu karnym faulowany był Karol Kowalski i sędzia podyktował rzut karny, który niestety nie został zmieniony na bramkę ponieważ Przemysław Różański trafił w słupek. Jak to mówią że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić więc i tak też było. W 73'Fara Pelikan Zydowo stracił 2 bramkę i przegrywała 0:2. Nie z takich opresji żydowianie w przeszłości wychodzili i tak było w sobotę. W 77 minucie po precyzyjnym strzale z 25metrow kontaktowa bramkę zdobył Maciej Nowicki. Po tej bramce zawodnicy Fary jakby dostali wiatru w żagle wypracowali w 82 minucie rzut rożny, który na bramkę zamienił Wojtek Wiśniewski kierując piłkę do bramki bezpośrednio z narożnika boiska.
Mecz zakończył się niedosytem ponieważ jeszcze kilka fajnych sytuacji bramkowych stworzyli piłkarze z Żydowa, po których mogli zakończyć zwycięstwem.  Cieszy 1pkt i to że żydowianie nie stracili punktów do liderów bo Meblorz Swarzędz przegrał z Zalasewem 0:1.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Bartosz Borys - Wojtek Wiśniewski, Dawid Sowiński (43' Karol Stein), Marcin Maciejewski, Przemysław Różański - Bartosz Kaczmarek, Damian Pankowski (83' Szymon Kostecki), Marek Sanok, Maciej Nowicki, Karol Kowalski (65' Adam Macioszek ), Dawid Gierałka (46' Patryk Dudziak)