Pechowy remis w Trzemesznie

2014-08-16

16 sierpnia na boisku miejskim w Trzemesznie, miejscowa drużyna Zjednoczeni Trzemeszno, podejmowała w ramach 2. Kolejki rozgrywek IV ligi grupy północnej, Wełnę Skoki.

Obydwie drużyny w 1. kolejce, swoje spotkania wygrały. Choć Skoki z racji różnicy bramek były o „oczko” wyżej od ekipy z Trzemeszna w ligowej tabeli, to jednak z racji własnego boiska faworytem meczu była drużyna Zjednoczonych Trzemeszno.

Spotkanie od samego początku było dość chaotyczne w polu jak i pod bramkami i to obydwu drużyn. Jednak lekką przewagę w polu mieli piłkarze trzemeszeńscy lecz brakowało im tego czegoś... aby wiele akcji wykończyć na tyle skutecznie żeby uzyskać szybko prowadzenie a następnie podbić wynik na tyle aby dalej grać będąc niezagrożonym. Niestety pierwsza połowa pomimo starań obydwu drużyn i dobrej obronie Szymona Menza, kończy się wynikiem bezbramkowym 0:0

Początek drugiej polowy mógł się wszystkim kibicom podobać, ponieważ już w pierwszej minucie szybkim atakiem na bramkę gości pięknym strzałem zza pola karnego wykończył Waldemar Kuczyński. Od tego momentu gra zrobiła się bardziej nerwowa, czego efektem były liczne odgwizdane wolne, zarazem żółte kartki po które sędzia często sięgał oraz jedną czerwoną dla zawodnika ze Skoków – Roberta Ludowicza. Goście pomimo osłabienia doznali jakby większej mocy i ze zdwojoną siła rozpoczęli atak na bramkę trzemeszeńską czego efektem w 87 minucie był wyrównujący gol i jak się okazało ostatni w tym pojedynku.

Wracając do sędziego, można było zauważyć kilka dość kontrowersyjnych werdyktów z jego strony w tym spotkaniu... Jednak obserwując ten mecz od początku do końca, to zanim wpadła bramka dla drużyny ze Skoków, wcześniej we własnym polu karnym faulowany został jeden z trzemeszeńskich obrońców, która to sytuacja sądząc iż sędzia odgwizda faul... rozproszyła uwagę bramkarza oraz pozostałych zawodników, czego efektem był wyrównujący gol. Oczywiście ostatnie zdanie należy do sędziego a ja mogę się mylić w swej opinii.

Zjednoczeni Trzemeszno - Wełna Skoki 1:1