Pelikan gromi Pogoń Książ Wielokpolski

2017-10-01

Wysokie zwycięstwo odnieśli seniorzy Pelikana Niechanowo, którzy w niedzielne popołudnie 1 października w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 roznieśli w pył na własnym trenie ekipę Pogoni Książ Wielkopolski aż 9:1.

To przekonujące zwycięstwo pozwoliło uplasować się zielono - czarnym na trzecim miejscu w tabeli. Przed meczem cel był tylko jeden, czyli zdobycie trzech oczek. Natomiast zawodnicy jak i sztab szkoleniowy chcieli zdecydowanego zwycięstwa, by w końcu pokazać potencjał tej drużyny. Tak też się stało. Od początku to Pelikan nadawał ton wydarzeniom boiskowym. Gospodarze wyszli na prowadzenie po golu kapitana Błażeja Matysiaka. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W tym momencie nastąpiło lekkie rozluźnienie i goście zdobyli kontakt na 2:1 strzałem z dystansu. Jednak chwile później wrzutkę Alana Polusa na klasyczny hattrick zamienił Błażej Matysiak. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze grający świetne zawody Patryk Waluszyński. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 4:1 dla Pelikana. Po przerwie trwała supremacja zespołu Pelikana, który zdobywał kolejne bramki. Dwa razy trafił Andrzej Stefański, po razie Kuba Januchowski, Dawid Połatyński i niezawodny Zbyszek Kościański. Wynik odzwierciedla przebieg meczu pod dyktando gospodarzy. Brawo cały zespół, brawo drużyna za pełne zaangażowanie.

Skład Pelikana: Szafran (Gawłowski), Białas, Jackowiak, Stachowiak (Świątnicki), Polus, Wiśniewski (Kowalski), Połatyński (Kościański), Stefański, Waluszyński (Wachowski), Januchowski, Matysiak (Jankowski).