Pelikan Niechanowo dzieli się punktami z ligowej tabeli z Wartą Eremita Dobrów

2020-08-24

Trzecie spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2020/2021 w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej grupy 3 mają za sobą piłkarze Pelikana Niechanowo.

W sobotę 22 sierpnia, podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego na Plantach w Niechanowie podejmowali zespół Warty Eremita Dobrów. Mecz po zaciętym jego przebiegu zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli. Spotkanie dla Pelikana Niechanowo, rozpoczęło się niezbyt dobrze. Już w 8 minucie bramkę zdobyli przyjezdni wychodząc nią na prowadzenie 1:0. Autorem gola dla gości okazał się Marcin Kołodziejski. Ekipa z Dobrów  z prowadzenia cieszyła się aż do 20 minuty. Wtedy to niechanowianie za sprawą zdobytego gola przez Patryka Waluszyńskiego doprowadzili do stanu 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa sobotniego meczu pomiędzy Pelikanem Niechanowo a Wartą Eremita Dobrów. Początek drugiej połowy należał ponownie dla gości, którzy na początku drugiej połowy ponownie wyszli na prowadzenie 2:1 za sprawą zdobytej bramki w 45 +8 minucie przez Pawła Dzierzgwa, który wykorzystał podyktowany rzut karny na korzyść gości. Taki wynik spotkania utrzymał się w Niechanowie, praktycznie do samego końca sobotniego meczu. I kiedy wydawało się że goście do siebie wrócą z kompletem punktów. W 75 minucie z Niechanowo zdobył gola na wagę remisu 2:2 i podziału punktów w ligowej tabeli. Podyktowany rzut karny dla gospodarzy pewnie na bramkę zamienił w ekipie niechanowskiej Krzysztof Jackowiak.  A że więcej goli w sobotnim spotkaniu obu drużynom nie udało się zdobyć w tym układzie mecz pomiędzy Pelikanem Niechanowo a Wartą Eremita Dobrów zakończył się remisem 2:2.

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia zespół Pelikana Niechanowo, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tego dnia podopieczni Andrzeja Stefańskiego na wyjeździe o godzinie 17.00 zmierzą się z ekipą GKS Żerków.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (46' Mikołaj Danielewicz), Patryk Waluszyński (80' Damian Nowaczyk), Hubert Świątnicki (46' Dawid Kustra), Andrzej Stefański, Dawid Połatyński, Filip Kruczyński, Krzysztof Jackowiak, Kamil Buczek, Maciej Białas, Yurii Mazur (70' Mateusz Kruszlewski)