Pelikan Niechanowo na piątkę w pojedynku derbowym z Czarnymi Czerniejewo

2021-11-13

Ostatnie wyniki Pelikana Niechanowo delikatnie rzecz ujmując nie napawały optymizmem. Zespół z Plant grał w kratkę, z bardzo dużymi oczkami (zerówkami).

Tym razem jednak w 13 kolejce była okazja nieco lepiej zaprezentować się fanom. Okazji było kilka... rywal zza miedzy – Derby Powiatu Gnieźnieńskiego, urodziny Klubu… ćwierćwiecze zobowiązuje, a i rywal nie tylko po sąsiedzku geograficznie, ale także w tabeli.

Sponsorem meczu była cyfra 13. Pelikan przed meczem miał 13 punktów, mecz rozgrywany był 13 dnia miesiąca, kolejka była oznaczona numerem 13…. A i szatnia była z numerem 13.

Rywalem w tej kolejce byli Czarni Czerniejewo, którzy przed meczem docenili fakt iż Pelikan jest na sportowej mapie już 25 lat i Prezes a zarazem trener Czarnych Czerniejewo – Mateusz Kuliński wręczył  kapitanowi i trenerowi Pelikana Niechanowo pamiątkowy grawerton.

GLKS wyszedł na to spotkanie w składzie: Garczyk, Jackowiak, Grzeszczak, Białas, Połatyński, Kruczyński, Danielewicz, Stefański, Wiśniewski, Garstka, Światnicki.

Już w 9 min strzał Polatynskiego z 18 metrów, piłka trafia w obrońcę... zawodnicy Pelikana Niechanowo sygnalizowali rzut karny. Sędzia podjął inna decyzje. 10 minut później po stracie piłki w środku pola jubilaci stracili gola na 0:1. Autorem trafienia dla Czarnych był Krzysztof Pawłowski. Kolejnym akcentem godnym odnotowania był strzał Stefańskiego z 17 minuty. Na posterunku bramkarz Czarnych Czerniejewo.

13 okazała się pechowa dla Przemka Wiśniewskiego, który wrócił po kontuzji… w 32 minucie odnowiła mu się kontuzja, przez która był wyłączony przez większą część rundy. W jego miejsce na boisku pojawił się Kustra. Chwile później nowowprowadzony zawodnik sprawdził bramkarza przyjezdnych. w 39 minucie w protokole zapisał się Kruczyński. Przy jego nazwisku w protokole został dopisany żółty kartonik. Przed gwizdkiem obwieszczającym koniec pierwszej połowy Pelikan miał dwa stałe fragmenty gry, dwa rzuty rożne. Jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Pelikan schodził na przerwę przegrywając 0:1.

W przerwie trener Stefański dokonał jednej zmiany. W miejsce narzekającego na uraz Świątnickiego wszedł Jarzyński. W 49 minucie Danielewicz z 16 minimalnie nad poprzeczką. W 53 minucie ponownie zespól GLKS Pelikan miał okazje do wyrównania. Po dośrodkowaniu Danielewicza na bramkę uderzał Grzeszczak, jednak chybił.

Od 56 minuty Pelikan grał w przewadze jednego gracza. Obrońca przyjezdnych obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. To był kluczowy moment dla tego meczu. W 60 minucie do piłki stojącej na 18m podszedł Jarzyński. Sytuacje zamienił na gola. Było 1:1. Chwilę później dokonano zmiany. W miejsce Kruczyńskiego, Mazur. W 63 minucie asystę zapisał na swoje konto Grzeszczak, gola zdobył Stefański. Zawodnik asystujący miał okazję do zdobycie bramki w 65 minucie. Jednak ponownie na posterunku bramkarz. W 77 minucie rajdem przez pół boiska popisał się Połatyński i zdobył gola na 3:1. Tuż przed końcowym gwizdkiem w 88 minucie prowadzenie podwyższył Danielewicz. Było 4:1. Strzelanie bramek zakończył Nowaczyk w 90 minucie. Było 5:1.