Pelikan Niechanowo przegrywa z Piastem Kobylnica i odpada z Pucharu Polski

2020-08-03

W niedzielę 2 sierpnia na Plantach Niechanowskim, miejscowy zespół Pelikana Niechanowo przeszedł generalny sprawdzian formy przed startem rozgrywek w wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 3 nowego sezonu 2020/202, który planowany jest na weekend 8-9 sierpnia.

Tego dnia podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, w ramach 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej, podejmowali na Plantach w Niechanowie zespół Piasta Kobylnica. Spotkanie niestety nie ułożyło się po myśli Pelikana Niechanowo, gdyż po dość przeciętnej grze ulegli oni zespołowi Piasta Kobylnica w stosunku 5:1. Porażka piłkarzy z Niechanowa spowodowała że zespół odpadł z dalszej rywalizacji pucharowej. Co do samego spotkania, to gości na prowadzenie 1:0 wyprowadził w 22 minucie gry Bartek Imosa. Tuż przed zejściem do szatni Piast Kobylnica podwyższył swoje prowadzenie na 2:0. Tym razem Patryka Szafrana golkipera Pelikana Niechanowo, pokonał w ekipie przyjezdnej Kuba Mikołajczyk, który był autorem również trzeciej bramki zdobytej w drugiej połowie niedzielnego meczu w 83 minucie. W tym momencie Piast Kobylnica prowadził 3:0. W 85 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego zmniejszając nim prowadzenie gości do 3:1. Autorem bramki w zespole Pelikana Niechanowo okazał się Filip Kruczyński. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym spotkaniu przez podopiecznych Andrzeja Stefańskiego. I kiedy wydawało się że zespół z Niechanowa, dowiezie ten wynik do końca. Goście w końcówce spotkania zaaplikowali dwie kolejne bramki i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Piasta Kobylnica. Czwartego gola dla Piasta Kobylnica zdobył w 86 minucie Oskar Janus a minutę przed końcem meczu gola numer pięć zdobył wśród przyjezdnych Max Gawarecki.

Teraz jak już informowaliśmy zespół Pelikana Niechanowo, czaka star w rozgrywkach ligowych wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 3 nowego sezonu 2020/2021. W sobotę 8 sierpnia zespół z Niechanowa nowy sezon zainauguruje na własnym trenie podejmując o godzinie 17.00 zespół Orła Grzegorzewo.

Skład Pelikana Niechanowo:  Patryk Szafran, Maciej Białas, Hubert Świątnicki, Dawid Kustra, Przemysław Wiśniewski, Kamil Buczek, Dawid Połatyński, Patryk Waluszyński, Patryk Jarzyński, Filip Kruczyński, Mikołaj Danielewicz.

Na ławce pozostali: Adam Garczyk, Damian Nowaczyk, Jakub Januchowski, Krzysztof Jackowiak, Andrzej Stefański.