Pelikan Niechanowo remisuje ze Spartą Orzechowo

2018-03-11

W sobotę 10 marca ósmy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2017/2018 rozegrał zespół Pelikana Niechanowo.

Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie podopieczni Aleksandra Stachowiaka zremisowali ze Spartą Orzechowo 1:1. Mecz w wykonaniu zielono - czarnych od samego początku był bardzo nerwowy, przez co na murawie było sporo chaosu. Po kilkunastu minutach udało się ustabilizować grę i realizować założenia przedmeczowe. W 22 minucie meczu po strzale z dystansu Patryka Waluszyńskiego piłka odbiła się od ręki obrońcy gości i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Krzysztof Jackowiak, który wyprowadził Pelikana na prowadzenie 1:0. W pierwszej odsłonie zielono - czarni stworzyli sobie jeszcze dogodne okazje bramkowe, ale m.in. Patryk Jankowski nie wykorzystał dobrej okazji do pokonania bramkarza Sparty. I pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Pelikana Niechanowo.

Po zmianie stron to przewaga Pelikana, w skutek której raz po raz udawało się dochodzić o niezłych sytuacji podbramkowych. Niestety co by nie powiedzieć skuteczność tego dnia nie była domeną zawodników prowadzonych przez Aleksandra Stachowiaka. Okazje seryjnie marnowali Patryk Jankowski, Dawid Zamiara czy rozgrywający świetny mecz Tomasz Winkel. Natomiast zespół Sparty czekał na swoją okazję z kontry. Po jednej z nich i dalekiej wrzutce w pole karne niechanowian niefortunnie głową piłkę do Patryka Szafrana zgrywał Maciej Białas, że....zdołał go zaskoczyć. Wyniku nie udało się odwrócić na korzyść drużyny z Niechanowa i mimo, że bramki zdobywali tylko zielono - czarni mecz zakończył się remisem 1:1. Trzeba przyznać, że rywale wysoko postawili poprzeczkę i rozegrali dobry mecz. Był to na pewno bardzo wartościowy sparing i pokazał, że jeszcze dużo pracy przed Pelikanem.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Maciej Białas, Krzysztof Jackowiak (Andrzej Stefański), Tomasz Winkel, Przemysław Wiśniewski, Alan Polus (Maciej Staszewski), Patryk Waluszyński, Dawid Połatyński, Adrian Łucki (Albert Kowalski), Patryk Jankowski (Dawid Zamiara), Jakub Januchowski. Ponadto: Daniel Capaja.

Pelikan Niechanowo/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ