Pelikan Niechanowo sparował z Lechitą Kłecko

2022-02-26

W sobotnie przedpołudnie 26 lutego , zespół Pelikana Niechanowo w kolejnym meczu kontrolnym w Trzemesznie zmierzył się Lechitą Kłecko.

Spotkanie zespół Pelikana Niechanowo rozpoczął dosyć nerwowo, przez co popełnił  kilka prostych błędów. Drużyna z Kłecka przejęła inicjatywę i kilkukrotnie zrobiło się groźnie pod bramką Adama Garczyka. W 12 min. spotkania, przeciwnicy skutecznie wykorzystali błąd w ustawieniu niechanowin i wyszli na prowadzenie 1:0 po golu Michała Kędziory. Z biegiem czasu Pelikan poprawił działania na boisku, co przełożyło się na częstsze rozgrywanie piłki na połowie przeciwnika. Pod koniec pierwszej tercji niestety nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.

Na początku drugiej części rywale podwyższyli prowadzenie na 2:0 po bramce zdobytej przez Kacpra Serwatke. Drużyna Pelikana mimo trudnych momentów, dalej  starał się konsekwentnie realizować założenia. Gra stała się płynniejsza, a także częściej piłkarze z Niechanowo  stwarzali sytuacje bramkowe, kilka było naprawdę dogodnych.

W ostatniej części gry wynik spotkania nie uległ już zmianie. Piłkarze z Niechanowa byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, jednak trafienie zawodnika testowanego nie zostało zaliczone. Z pewnością zespół Pelikana po zakończonym meczu czuł spory niedosyt. Jednocześnie piłkarze z Niechanowo wiedzą, ile jeszcze muszą poprawić w swojej  grze. Trenerzy mogą być zadowoleni z zaangażowania, jakie pokazali zawodnicy oraz z konsekwentnego sposobu prowadzenia gry. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Lechity Kłecko w stosunku 2:0.

Pelikan Niechanowo: Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Garczyk Adam, Grzeszczak Krystian, Kurek Adrian, Kustra Dawid, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Nowaczyk Damian, Połatyński Dawid, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wiśniewski Przemysław.