Pelikan Niechanowo wygrywa na inauguracje rozgrywek!

2021-08-22

Pelikan Niechanowo wygrał spotkanie na inauguracje Red Box V Ligi. Pierwsze spotkanie z udziałem niechanowian odbyło się w sobotę 21 sierpnia w Dopiewie z miejscowym GKS. Rywal na dzień dobry bardzo wymagający bo to spadkowicz z wyżej klasy rozgrywkowej.

Zespół z Niechanowo przystąpił do rozgrywek z kilkoma zmianami kadrowymi. Jednak trener Stefański na plac gry rzucił wszystko co miał najlepsze w tym momencie. I tak od pierwszej minuty zagrali : Garczyk, Kruszelewski, Jackowiak, Zakharov, Połatyński, Kruczyński, Danielewicz, Stefański, Kustra, Wiśniewski, Grzeszczak. Na ławce spotkanie rozpoczęli: Słomczewski, Pawłowski, Białas, Janicki, Nowaczyk.

Już od pierwszych minut gospodarze pokazali iż tanio skóry nie sprzedadzą. Adam Garczyk już 7 minucie musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności i wyratował Pelikana w sytuacji sam na sam. W 18 minucie trener musiał dokonać pierwszej roszady w składzie. Wiśniewski doznał kontuzji a w jego miejsce na placu gry pojawił się Białas.  Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym rezultatem.

Dopiero po zmianie stron sytuacja uległa zmianie i Pelikan wyszedł na Prowadzenie 1:0, autorem bramki dającej prowadzenie przyjezdnym był Kruczyński. W drugiej części tej połowy gospodarze przycisnęli jednak nie przełożyło się to na wynik. Pelikan Niechanowo z trudnego terenu przywiózł 3 punkty na inauguracje!

Teraz czas na inauguracje nowego sezonu 2021/2022 Pelikana Niechanowo, na własnym trenie do której dojdzie w najbliższą niedzielę 29 sierpnia kiedy to o godzinie 11.00 podopieczni Andrzeja Stefańskiego podejmować będą zespół Polonusa Kazimierz Biskupi.