Pelikan Niechanowo wygrywa w Koninie z juniorami starszymi Górnika

2019-07-21

Drugi mecz kontrolny mają za sobą w ramach przygotowań do nowego sezonu w poznańskiej klasie okręgowej grupie 3 piłkarze Pelikana Niechanowo.

Po wcześniejszym remisie 2:2 z rezerwami Mieszka Gniezno, kolejnym rywalem niechanowskiego Pelikana w meczu wyjazdowym w Koninie była drużyna juniora starszego miejscowego Górnika. W spotkaniu do którego doszło w Koninie w sobotę 20 lipca, zdecydowanie lepszymi okazali się piłkarze z Niechanowo wygrywając tą potyczkę piłkarską 4:0.

Podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, na prowadzenie 1:0 w sobotnim meczu po wcześniejszych stworzonych sytuacjach strzeleckich wyszli dopiero w 21 minucie. Po składnej akcji całej drużyny z Niechanowa, piłkę w bramce swojego rywala celnym strzałem umieścił Bartosz Staszewski. I mimo jeszcze kilku dogodnych okazji do podwyższenia swojego prowadzenia wynik nie uległ zmianie i Pelikan Niechanowo na przerwę schodził prowadząc 1:0. Niechanowianie dopiero w drugiej połowie spotkania przypieczętowali swoje zwycięstwo nad swoim rywalem aplikując mu kolejne trzy gole nie tracąc przy okazji żadnego. I tak w 56 minucie za sprawą zdobytego gola przez Radosława Trybułę niechsnowianie podwyższyli swoje prowadzenie nad swoim rywalem na 2:0. W 67 minucie było już 3:0 dla Pelikana Niechanowo, po bramce zdobytej przez Patryka Jarzyńskiego, Końcowy wynik sobotniego meczu kontrolnego pomiędzy juniorami starszymi Górnika Konin a Pelikanem Niechanowo został ustalony w 71. Wtedy to gola na swoim koncie zapisał po podyktowanym rzucie karnym na korzyść niechanowian Krzysztof Jackowiak. I spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Pelikana Niechanowo w stosunku 4:0.

Kolejnym przeciwnikiem Pelikana Niechanowo, w meczu kontrolnym tego lata będzie w Żydowie zespół tamtejszej Fary Pelikan. Do tego meczu dojdzie 24 lipca.