Pelikan Niechanowo wygrywa w Miłosławiu i utrzymuje fotel lidera!

2020-09-14

Piąte zwycięstwo przy jednym remisie w szóstej kolejce wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 zapisali na swoim koncie w szóstej kolejce w niedzielę 13 września piłkarze Pelikana Niechanowo.

Tego dnia lider tabeli udał się do Miłosławia gdzie o kolejne punkty w nowym sezonie walczył z miejscową ekipą Orlika. Trzynastka dla podopiecznych grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, okazała się bardzo udana gdyż Pelikan Niechanowo pokonał swojego rywala 4:1 przez co utrzymał przodownictwo w ligowej tabeli swojej grupy. Zwycięstwo nad zespołem Orlika Miłosław o tyle jest cenne gdyż od 25 minuty niechanowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę gdyż czerwoną kartką został ukarany Dawid Kustra, który musiał opuścić plac gry.

Przechodząc jednak do tego co działo się w Miłosławcu w niedzielnym meczu pomiędzy miejscowym Orlikiem a Pelikanem Niechanowo. To goście w niedzielnym meczu objęli bardzo szybko prowadzenie bo już w 8 minucie. Prowadzenie 1:0 Pelikanowi dał grający trener Andrzej Stefański. I mimo wypracowanych kilku sytuacji strzeleckich przez oba zespoły więcej bramek w tej części meczu nie zdobyto i Pelikan Niechanowo na przerwę schodził prowadząc 1:0. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy goście w 49 minucie doprowadzili do stanu 1:1. Jednak grający w osłabieniu Pelikan Niechanowo, zdołał w końcówce meczu zdobyć kolejne trzy gole zapewniającymi zwycięstwo. I tak w 78 minucie na ponowne prowadzenie 2:1 zespół z Niechanowa wyprowadził Filip Kruczyński, któremu wydatnie pomógł przy zdobyciu bramki Patryk Jarzyński. Cztery minuty później niechanowianie prowadzili już 3:1 po golu ponownie zdobytym przez Filipa Kruczyńskiego, któremu asystował Patryk Jarzyński. Wynik meczu na 4:1 dla Pelikana Niechanowo został ustalony w 90 minucie. Czwartą bramkę na swoim koncie zapisał Jakub Olejniczak, który w 85 minucie zmienił strzelca dwóch bramek Filipa Kruczyńskiego. Tym zwycięstwem zespół Pelikana Niechanowo, utrzymał swoje przodownictwo w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupy 3.

A już w sobotę 19 września podopiecznych Andrzeja Stefańskiego, czeka kolejny bój o punkty ligowe. Tego dnia o godzinie 16.00 zespół Pelikana Niechanowo zmierzy się u siebie z ekipą KP ZRYW K-FLEX Dąbie.

Skład Pelikana Niechanowo: Garczyk, Jackowiak, Białas, Kustra, Waluszyński, Stefański, Połatyński, Kruczyński, Jarzyński, Buczek i Nowaczyk.

Na ławce rezerwowych: Kurek, Kruszlewski, Olejniczak.